В ході розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 212 КК України під процесуальним керівництвом прокуратури Сумської області співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Сумській області за участі з управління захисту економіки у Сумській області ліквідували найбільший в історії Сумщини міжрегіональний конвертаційний центр з обігом 350 млн. гривень.

Організатори «конверту» протягом 2017-2018 років, створивши на території Сумської, Луганської, Донецької, Київської, Чернігівської областей та у м. Києві ряд підконтрольних підприємств, надавали послуги з незаконного переведення безготівкових грошових коштів у готівку, документального прикриття безтоварних операцій, незаконного формування податкового кредиту підприємствам реального сектору економіки. Незаконно проконвертована готівка (за винятком 10-12%, які слугували «винагородою» вищевказаній групі осіб за надання незаконних послуг) передавалась клієнтам – службовим особам підприємств реального сектору економіки. Загальний обсяг проконвертованих коштів склав понад 350 млн. гривень.

За результатами проведених обшуків за адресами фактичного знаходження «тіньового» офісу, адресами мешкання учасників «конвертаційного центру», автомобільного транспорту, що використовувався у злочинній діяльності вилучено печатки підконтрольних підприємств, первинні фінансово – господарські документи, чорнові записи, чекові книжки, комп’ютерну техніку, банківські картки та телефони.

Також в рамках кримінального провадження накладено арешти на рахунки в банківських установах та на рахунках Державного казначейства України заблоковано близько 38 мільйонів гривень.

Наразі слідчі дії тривають та вживаються заходи щодо притягнення всіх учасників «конвертаційного центру» до кримінальної відповідальності та забезпечення відшкодування завданих державі збитків.

Є НОВИНИ, ЦІКАВІ ТЕМИ? Пишіть  motsnyi1976@ukr.net  Телефонуйте 050-064-94-14