Для ліквідації аварійних ситуацій, які можуть виникати при проходженні паводку, в ПАТ “Сумиобленерго” створено спеціальну комісію та розроблено плани організаційних і технічних заходів.

На території Сумської області розташовані три гідроелектростанції, які знаходяться у віданні ПАТ “Сумиобленерго” – це Низівська, М. Ворожбянська та Михайлівська ГЕС. Окрім генерації електроенергії, ці споруди регулюють рівень води у річці Пслі, що особливо актуально в період паводку. Фахівці-енергетики обстежили гідротехнічні споруди ГЕС, перевірили справність транспортних засобів, спецтехніки й механізмів. Провели обстеження наявних плавзасобів і забезпечили їх готовність для залучення до дій в умовах льодоходу, повені та паводку. Задіяному персоналу проведено позаплановий інструктаж, розроблено резервні схеми живлення ліній електропередач, які можуть бути аварійно знеструмлені в результаті паводку.

Також є необхідний запас паливно-мастильних, будівельних і сипучих матеріалів, засобів освітлювання, захисного одягу, інструменту. Персонал забезпечений індивідуальними та колективними засобами захисту.
У зв’язку з наближенням весняного періоду і проходженням повені та паводку, фахівці ПАТ “Сумиобленерго” нагадують правила електробезпеки, які можуть зберегти життя та здоров’я:
– не наближайтеся ближче ніж на 8 метрів та не торкайтеся обірваних проводів;
– не проникайте до трансформаторних підстанцій і розподільчих пристроїв, а також на їх територію;
– не пошкоджуйте електрообладнання та не проводьте самостійно будь-які відновлювальні роботи в ньому;
– не підходьте до електроустаткування, а тим більше, не торкайтеся до нього, оскільки визначити, під напругою воно чи ні, ви не можете;
– не залізайте на опори повітряних ліній електропередач та не кидайте дріт або будь-які інші предмети на повітряні лінії;
– не розташовуйте поблизу електрообладнання ігрові майданчики.

Відпочивати та рибалити під повітряними лініями електропередач або біля них дуже небезпечно. Не можна й влаштовувати стоянки автотранспорту, зводити будь-які будови, розпалювати багаття, встановлювати зовнішні телевізійні антени, складати дрова, солому та інше біля електрообладнання та під лініями електропередач.

Якщо Ви стали свідком пошкодження електрообладнання або побачили обірваний провід, одразу ж телефонуйте до кол-центру ПАТ ”Сумиобленерго”:           0 (800) 300 247 або (0542) 659 659. Лінія безкоштовна і працює цілодобово!”.

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14