Проблема пільгових перевезень пасажирів автомобільним транспортом загального користування завжди стояла гостро. Вона і сьогодні залишається однією з основних причин численних скарг автоперевізників та пасажирів-пільговиків.

Причина такої ситуації – відсутність механізмів відшкодування витрат за пільгове перевезення автомобільним транспортом, яке відповідно до Бюджетного кодексу України має здійснюватись за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Проте у 2018 році державним бюджетом зазначена субвенція не передбачена.

Якщо найближчим часом питання не буде врегульовано, це може викликати посилення соціальної напруги в районі. Тому, районна влада не залишається осторонь цієї проблеми, і робота задля її вирішення триває постійно.

Так, 28 лютого, під керівництвом голови районної ради Віталія Савоненка проведено робочу нараду з перевізниками за участю голови районної державної адміністрації Сергія Хрупи, селищного голови Юрія Яремчука та керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації з метою досягнення компромісу щодо відшкодування перевізникам витрат за пільгове перевезення автомобільним транспортом.

Під час наради обговорили перспективи введення талонів на пільговий проїзд та механізм його дії, розглянули можливість відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян селищною, сільськими радами району шляхом надання матеріальної допомоги таким громадянам.

“Нам необхідно вжити всіх можливих заходів для врегулювання обговорюваного питання, аби соціально незахищені верстви населення, зокрема люди з обмеженими можливостями, ветерани війни, чорнобильці, діти-сироти та інші, могли скористатися своїм правом на пільговий проїзд повною мірою”, – наголосив під час дискусії Віталій Олексійович.

Також, керівники району разом з перевізниками – Гривою С.М. та Кононенком С.В. розглянули можливість введення додаткового дня пільгового проїзду, за який буде проведене перевізникам відшкодування за перевезення громадян пільгових категорій.

За підсумками наради, голова районної ради Віталій Савоненко доручив начальнику управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Олені Лавріненко підготувати відповідний проект рішення про внесення змін до районної цільової програми для пільгових категорій населення для розгляду на черговій сесії районної ради.

Інф. районної ради.

Від редакції. Питання пільгового перевезення підняв у своєму листі до редакції пенсіонер з Краснопілля В. Бобро. Зокрема чоловік обурений пред’явленням для проїзду разом із пенсійним посвідченням ще й паспорта. На думку пенсіонера це є прямим порушенням прав і свобод громадянина. Його  обгрунтування читайте в свіжому номері “Перемоги”, який вийде 2 березня.

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14