Шановні жителі Краснопільського району, працівники поліції вкотре застерігають вас про діяльність шахраїв, які використовують у своїх злісних планах мобільний зв’язок, яким на сьогодні користується майже кожна людина.

В розмовах з незнайомими людьми, які до вас телефонують чи звертаються за допомогою будь-якого іншого способу зв’язку (електронна пошта, соціальні мережі, тощо) будьте обачними. Не повідомляйте стороннім своїх персональних даних, навіть якщо вони переконують вас в конфіденційності.

На гачок шахраїв спіймалась і жителька Краснопільського району. До жінки зателефонував чоловік з невідомого номеру та представився співробітником служби безпеки України. Останній запитав, чи давно вона користувалась карткою, а також повідомив, що з її картки намагаються здійснити покупку через Інтернет магазин.

Псевдопрацівник сказав, що номер картки йому надав оператор з банку і він телефонує їй задля припинення злочину проти неї. Незважаючи на наполегливість «допомогти», жінка не повірила жодному слову шахрая. Проте в того був ще один переконливий крок – він сказав, що якщо вона не вірить йому, нехай поговорить з начальником служби безпеки України, та дав слухавку іншому чоловіку. Саме розмова з «начальником» і змусила жінку виконати всі вимоги шахраїв. А саме повідомити скільки коштів знаходиться на картці та останні чотири цифри картки з іншої сторони. Після пограбування на 7580 грн., шахраї запевнили жінку, що її карта заблокована, а гроші знаходяться в повній безпеці.

Поліцейські закликають будьте обережними! Якщо до вас телефонують невідомі та представляються працівниками банківських устав, соціальних організацій чи державних установ та просять повідомити персональні дані, зокрема пін код чи номер банківської карти, а також секретний код з СМС повідомлення або будь-які інші персональні дані, для надання вам різноманітних послуг, таких як збільшення кредитного ліміту по вашій карті, продовження дії кредитки чи банківських рахунків, розблокування картки тощо, НІ В ЯКОМУ РАЗІ не повідомляйте їм даної інформації. В будь-якому випадку, вирішальним моментом для здійснення таких махінацій є повідомлення вами шахраю, саме секретного коду з СМС повідомлення чи останніх чотирьох цифр номеру карти, а також цифр, які зображені на зворотному боці картки. Запам’ятайте, що працівники банківських установ в телефонному режимі подібних операцій не здійснюють та персональних даних клієнта по телефону не уточнюють.

Якщо ж ви все таки стали жертвою шахраїв просимо Вас запам’ятати максимум інформації, яка б допомогла у розкритті даного злочину, та негайно зверніться до міліції.
Тел. 0503079886 – чергова частина відділення поліції.

Інспектор Краснопільського відділення поліції
Т.І. Пахомова

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14