Запідозрили у торгівлі якісною деревиною під виглядом некондиції. Сталось таке у Краснопільському районі. Вантажівка з лісом перевозила кругляк, що не мав бирок. Віктор Пімоненко колись і сам працював у лісовому господарстві, тому знає норми закону:

«На залізниці призупинився цей «КАМАЗ» пропускати потяг, зупинився і я. Я підійшов до водія, попросив документи, той мене послав подалі, сказав: не заважай нам зароблять гроші. «КАМАЗ» віз пиловник 2-3 ґатунку ясеневих порід під 1 біркою, що Комітетом лісового господарства забороняється».

Сортовий ліс, за словами пана Пімоненка, має бути маркованим на кожній колоді. За цією вантажівкою чоловік дістався складу. Він належить лісгоспу. Чоловік викликав сюди поліцію. Представники лісгоспу вважають такі дії свого колишнього колеги незаконними. Говорить Віталій Водотика, головний інженер Краснопільського лісгоспу:
«Незаконна зупинка повністю цієї машини, машина технологічна, їхала по наряду, заробляє гроші. Технологічну деревину везла в наш підрозділ, в Бобрицький цех».

За законодавством, кажуть представники Управління лісового господарства Сумщини, так званий «баланс» – класифікація кругляку, який везла вантажівка, маркується однією биркою. Щоб встановити відповідність лісу в «КАМАЗІ» – документам, за якими деревина перевозилась, поліцейські, за участі працівників лісгоспу та Управління лісового господарства розвантажили і дослідили кожну колоду. За годину сторони зробили висновки.

Віктор Пімоненко:
«Всі сортименти виявилися пиловником ясена 2 і 3 ґатунку. Тобто, якщо взяти середню ціну цих 7 кубів, то середня ціна 1 куба, якщо пиловником, 2400 – 2500 грн. А якщо взяти ціну балансів, то це 900 грн. – майже у тричі занижена ціна».

Василь Коломієць, начальник відділу Управління лісового господарства Сумської області:
«Результат огляду: те, що було написано в документах, те і є. В них виникло зауваження через те, що були марковані 1 биркою. Щодо інструкції тимчасової: баланс і руд-стояк обчислюється в складочних мірках і маркується 1 биркою».

За словами чиновника, везли ліс не на продаж, а на своє підприємство для переробки. У поліції ж повідомили: автомобіль був зупинений, наразі він доставлений у відділ поліції, на майданчик, де зараз оперативники перевіряють документацію на законність вивезення даної деревини.

Джерело:
http://tv.sumy.ua/politsiya-vyvchaye-kudy-vezly-lis-u-krasnopilskomu-rajoni/
Поліція вивчає куди везли ліс у Краснопільському районі
Березень 6, 2018