Конкурс на ідею пам′ятника загиблим воїнам 15 окремого мотопіхотного батальйону триватиме до 30 березня

«Беручи участь у заходах із вшанування пам’яті загиблих воїнів Великої Вітчизняної війни та воїнів-«афганців», ми, бійці 15-го окремого мотопіхотного батальйону, завжди згадуємо та вшановуємо своїх товаришів, які загинули у теперішний час, захищаючи територіальну цілісність та незалежність нашої  країни у зоні АТО. Вважаємо, наші побратими заслуговують на вшанування пам’яті   про них. Так і виникла  ідея встановлення пам’ятника загиблим бійцям нашого батальйону»,  – говорить полковник Павло Герасимів, перший командир 15-го окремого мотопіхотного батальйону.

Батальйон, який сформувався у 2014 році на базі Сум і Сумської області, згодом включив у себе бійців із усієї України.  Підрозділ бере участь у АТО майже з перших днів її проведення, діючи у  зоні відповідальності на території Донецької області,  – зазначив командир. Не повернулися живими зі сходу України 13 бійців,  слід вдуматися – 13 лише з одного батальйону! Вшанувати пам′ять про них – обов′язок бойових друзів. Не дати зникнути цій пам′яті – завдання всіх сум′ян.

Тож громадська організація «Граніт» та інші організації учасників АТО, до якої входять службовці 15-го мотопіхотного, запропонувала конкурс на ідею пам′ятника. Конкурс справді народний, адже створити малюнок, уявити вирішення пам′ятника можуть і справжні художники, і непрофесіонали, навіть діти. Важливо, щоб учасники конкурсу показали свій задум, свою ідею, яка відповідала б меті створення пам′ятника. А мета, кажуть побратими, – показати і біль втрат, і героїзм наших хлопців, і нагадати суспільству, що відбувається там, на сході нашої країни.

Конкурс оголосили 15 січня під час прес-конференції в Сумському прес-клубі. Планувалося його підсумки підбити цього ж місяця, проте поки робіт надіслано замало, аби говорити про справжнє змагання ідей. Тому роботи накопичуватимуть  до 30 березня. Потім бійці батальйону  виберуть проект, який стане переможцем. І вже тоді ідею запропонують архітекторам, фахівцям для реального втілення в життя, – розповідає Павло Герасимів.

Переможця конкурсу ідей чекає нагорода – премія у п′ять тисяч гривень, –  визначили побратими героїв.

 Роботи потрібно надсилати чи передавати за адресою: pavlo.gerasymiv@gmail.com   із поміткою «Пам′ятник захиснику». Автор (чи група авторів) має вказати своє прізвище та ім′я, вік, заняття (навчається – де, працює – де), контактний телефон і адресу.

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14