З якого віку необхідно отримати біометричний паспорт, чим він відрізняється від звичайного, яка процедура його оформлення? Це чи не найпоширеніші питання, які постають як перед юними громадянами нашої держави, які лише збираються отримати головний документ, так і перед дорослими, які за своє життя встигли  пожити і за радянськими червоними книжечками, і за паспортами вже незалежної України. За відповідями ми звернулись до завідувача Краснопільського районного сектору управління державної міграційної служби в Сумській області Олесі Володимирівни Рощиної.

– Доброго дня, Олесе Володимирівно, сьогодні ми зустрілися з Вами обговорити досить актуальне питання на сьогоднішній час.  З якого часу  Ви розпочали видавати нові пластикові ID –картки та чим відрізняється він від звичайного паспорта?

– Вітаю Вас! З 1 січня 2016 року в Україні громадянам, яким виповнилося 16 років замість паперових паспортів почали оформлювати та видавати  нові пластикові ID –картки (біометричні паспорти). На них записують біометричні дані власника такого паспорта. Біометричний паспорт відрізняється від звичайного тим, що в нього вмонтована спеціальна мікросхема, що містить фотографію власника, а також його дані: прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, номер паспорта, дату його видачі і закінчення терміну дії, а також додаткові змінні відомості про власника. Стандарти передбачають можливість зберігання в спеціальній мікросхемі біометричної інформації, наприклад, відбитків пальців, електронний цифровий підпис. Основною відмінністю є наявність інформації на мікрочипі та можливість її дистанційного електронного зчитування.

– Які переваги нового паспорта?

– Паспорт громадянина України, виготовлений у формі пластикової картки, є більш зручним та зносостійким, ніж паперовий аналог. Для захисту інформації на електронному носії використовуються новітні технології, що робить підробку електронних документів практично неможливою. У разі крадіжки чи втрати такого паспорту, зловмисники не зможуть скористатися ним.

– Олесе Володимирівно, а чи дійсно на сьогодні паспорт нового зразка видається з 14-річного віку?

– Так, з 1 листопада 2016 року внесені зміни  до законодавства, згідно яких передбачено, що кожен громадянин України, який досяг  14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України у формі картки. Ще раз наголошую на слові «зобов’язаний».

– Тобто, я так розумію, що вже в 14 років діти мають право приймати певні рішення?

– Оформлення паспорта громадянина України у формі картки особам, які досягли 14-річного віку – це загальноосвітня практика документувати громадян із набуттям часткової дієздатності. Після 14 років кожна особа може самостійно приймати певні рішення, наприклад, обирати та реєструвати місце проживання, тощо.

– На який термін видається паспорт та яка процедура його оформлення?

– Паспорт громадянина України оформляється особам, які не досягли вісімнадцятирічного віку терміном на чотири роки, а особам, які досягли вісімнадцятирічного віку, – на кожні  10 років. Паспорт громадянина України  видається не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його отримання  або не пізніше ніж через 10 робочих днів  з дня оформлення заяви –анкети  на його термінове отримання. Паспорт громадянина України вперше видається не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його отримання. Документи для оформлення , обміну паспорта подаються до Краснопільського РС УДМС України в Сумській області.

– Олесе Володимирівно, я вдячний Вам  за детальне роз’яснення  змін в законодавстві та хотів би побажати Вашому колективу успіхів і витримки в нелегкій справі надання міграційних послуг

Спілкувався О. МОЦНИЙ.

Газета “Перемога”

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14