Лев Жемчужников – продовжувач «Живописної України» Тараса Шевченка

З нагоди Шевченківських днів в Україні та до 190-річчя від дня народження художника Лева Жемчужникова, у Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького проведена мистецька година пам’яті, присвячена художнику, який протягом 1861-1862 рр. продовжив роботу над серією офортів «Живописна Україна» Тараса Шевченка (1844).

180313_Sumy_art2

Захід відвідали учні 11 Сумського вищого професійного училища будівництва та автотранспорту. Відвідувачі прослухали розповідь про двох знаних граверів, ознайомилися зі спогадами Л. Жемчужникова про Тараса Шевченка й подорожі Україною.

Студентам сподобалась соціальна тематика побачених творів й погодилися, що «Живописна Україна» Льва Жемчужникова стала подякою художника українському поетові.

180313_Sumy_art3

Василь Штернберг і Тарас Шевченко – пліч-о-пліч заради України!

До Шевченківських днів та до 200-річчя від дня народження художника Василя Івановича Штернберга у Сумському художньому музеї ім. Н. Онацького проведено круглий стіл. Учасники заходу – студенти Сумського педагогічного та аграрного університетів, вчителі та учні ЗОШ № 7, художники.

180313_Sumy_art4

Присутні ознайомились з виставкою живописних та графічних творів художників-ювілярів з колекції музею. Переглянули відеоряд про життя та творчість Василя Штернберга, дізналися про його знайомство та дружбу з Тарасом Шевченком під час навчання у Петербурзькій Академії мистецтв.

Поезію Тараса Шевченка прочитано англійською та німецькою мовами.

Прозвучали ліричні музичні твори у виконанні бандуристок на слова Тараса Шевченка, Віктора Забіли.

180313_Sumy_art5

http://artmuseum.sumy.ua/podii1/lev-zhemchuzhnikov-prodovzhuvach-zhivopisnoi-ukraini-tarasa-shevchenka.html

http://artmuseum.sumy.ua/podii1/v.-shternberg-i-t.-shevchenko-plich-o-plich-zaradi-ukraini.html