У пенсійному житті українців знову намічаються новини. Поки Кабмін розробляє правила роботи накопичувальної системи пенсійного страхування.

11 жовтня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148-VIII від 3 жовтня 2017 року.

 У законі уряд підтвердив намір запровадити другий рівень пенсійної системи — обов’язкову накопичувальну. Зазначено, що внески до неї почнуть збирати з 1 січня 2019 року. До 1 липня 2018 року Кабмін має забезпечити створення компонентів цієї системи. До того часу, стане зрозумілим, як розподілятимуться страхові внески між солідарною та накопичувальною системами і взагалі, як працюватиме цей інститут.

Зараз відомо, що учасниками накопичувальної системи пенсійного страхування стануть особи, які станом на 1 січня 2019 року підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню. Застраховані особи, яким на 1 січня 2019 року залишилося менше 10 років до досягнення пенсійного віку, мають право прийняти рішення не сплачувати страхові внески до накопичувальної системи пенсійного страхування. Особи, які на момент ухвалення законопроекту досягли пенсійного віку, не можуть бути платниками страхових внесків до Накопичувального фонду. Перший рік буде стягуватися 2% від зарплати, але внесок буде рости на 1% в рік, поки не досягне 7%.

Суть накопичувальної системи полягає саме у накопиченні коштів особою на відповідних рахунках. Кошти можуть накопичуватися як на рахунках Накопичувального фонду, так і на індивідуальному пенсійному рахунку недержавного Пенсійного фонду.

Перевагами накопичувальної системи є те, що вона дасть змогу, по-перше, не залежати від держави, законів, по-друге, забезпечити персоніфікацію накопичених грошових коштів, по-третє,  забезпечити успадкування коштів, облікованих на персональному пенсійному накопичувальному рахунку, спадкоємцями застрахованої особи, по-четверте, відкладені на пенсію гроші можна інвестувати, приміром, у цінні папери, акції, нерухомість, золото, поставити на банківські депозити, а це дозволить підвищити купівельну спроможність грошей.

Інформує Великописарівське об’єднане управління ПФУ Сумської області

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14