Зловживання у сфері реалізації деревини. Про нього заявили члени громадської організації «Право Сумщини на майбутнє» під час прес-конференції. Зібрало її керівництво управління лісового господарства області. Присвятили зустріч із пресою Міжнародному дню лісу. Його відзначають 21 березня. Серед присутніх – члени громадської організації. Напередодні отримали відповідь на запит щодо реалізації торік одним із підрозділів управління деревини.

Говорить Юрій Кондратенко, член ГО «Право Сумщини на майбутнє»:
«Ми можемо говорити про змову при проведенні аукціонів і не виставленні на аукціони відповідної продукції. Оскільки баланси не виставляються на аукціони, а досить велика кількість цієї продукції реалізується за прямими договорами просто суб’єктами, з якими, на мою думку, іде змова. Яка ваша позиція в тому, що продукція іде, як прийнято в народі говорити: «на ліво» і державі наноситься дуже велика шкода десь на 7 млн. грн.?»

Віктор Чигринець, начальник Сумського обласного управління лісового господарства, відовідає:
«Можна бачити корупційну складову де завгодно, але сьогодні існують у Сумській області більше 30-40 деревообробників, які зачасту не можуть ввійти в електронну базу і не можуть брати участь у аукціоні. Так от, якраз оці 30%, ми вибрали ці показники, купили деревину місцеві деревообробники, які працюють в Сумській області, які забезпечують робочі місця, які випускають продукцію».

Баланси – це низькосортна деревина, яка йде на переробку для виготовлення паперу. Як відсутність аукціону впливає на кінцеву ціну товару, розповідає голова ГО «Право Сумщини на майбутнє» Віктор Пімоненко:

«Це навмисне заниження ціни, якщо б вони виставили таку лісопродукцію на аукціон, то явно там ціна була б близько десь 2-2,5 тисячі до 3, а звідки вони взяли 900 грн. за куб? Це на рівні майже дров паливних».

Директор Краснопільського лісгоспу Віктор Мороз, до якого є претензії, каже: неправильно провели розрахунки:
«Активісти зробили аналіз, взявши наші бухгалтерські дані і склали 1 квартал + 2 + 3 + 4  і + 2 місяці 2018 року і в них отримана цифра балансів більше 11 тис. куб. метрів, фактично переді мною є реалізація деревини 2017р., ця цифра склала 2472 куба».

Зараз діяльність Краснопільського лісгоспу вивчають у прокуратурі, говорить речник обласного прокурора Наталя Науменко:

«19 березня поточного року в прокуратурі Сумської області зареєстровано заяву про злочин, оскільки мова йде про вчинення ймовірного кримінального правопорушення у Краснопільському районі, то заяву направлено в Охтирську місцеву прокуратуру для вирішення питання про внесення відомостей до ЄРДР, Наразі це питання іще не вирішено».

Джерело:
http://tv.sumy.ua/gromadska-organizatsiya-zayavyla-pro-zlovzhyvannya-u-lisgospi-sumshhyny/
Громадська організація заявила про зловживання у лісгоспі Сумщини
Березень 21, 2018