В Сумах уже вшосте стартував традиційний Всеукраїнський театральний фестиваль «Чеховфест», який цього року відзначає свою п’яту річницю. За цих 10 днів шанувальники театрального мистецтва побачать 11 вистав від майстрів сцени з Івано-Франківська, Львова, Сєвєродонецька, Києва та Сум.

Цьогорічною особливістю фестивалю є презентація окремої сцени – «Інтеграція». В її рамках чотири театри з Сум, Києва та Сєвєродонецька представлять життєстверджуючі вистави, які допомогли її учасникам пережити важкі життєві обставини: переселення з Криму та Донбасу через анексію та війну; відсутність батьківської опіки; наркозалежність. Про цю сцену «Чеховфесту» буде відзнятий документальний фільм за підтримки Управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації.

21 березня театральний марафон відкрила робота від Київського театру «Актор» – «Свідоцтво про життя» – народної артистки України Ади Роговцевої (за її книгою).

180328_ChehovFest_2

Глядачі також вже побачили «Таїну буття» (22 березня, вистава Сумського обласного театру для дітей та юнацтва), комедію «Потрібні брехуни» (23 березня, Київський академічний Молодий театр), «Гамлет» Вільяма Шекспіра (25 березня, Львівський академічний театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки»), «Лісову пісню» Лесі Українки (27 березня, Сумський обласний академічний театр ім. М.Щепкіна).

180328_ChehovFest_0329

29 березня сумчани побачать «Солодку Дарусю» (за мотивами роману Марії Матіос) від Івано-Франківського обласного музично-драматичного театру. За 10 років існування ця постановка збирала аншлаги по всьому світу: в Чикаго, Оттаві, Філадельфії, Нью-Йорку, Торонто, Монреалі, Римі та Мюнхені!

180328_ChehovFest_0331

А закриватиме фестиваль у суботу, 31 березня, Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка виставою «Незрівнянна» (за п’єсою Пітера Квілтера) з Анатолієм Хостікоєвим та Наталею Сумською.

Ще є час встигнути!

За матеріалами:
http://tv.sumy.ua/u-sumah-startuvav-chehovfest-2018/
http://spec-kor.com.ua/news/events/1420-chekhovfest-startuie-u-sumakh.html
http://molod.sm.gov.ua/index.php/uk/1067-stsena-integratsiya-za-pidtrimki-upravlinnya-molodi-ta-sportu-v-ramkakh-chekhov-fest
https://concert.ua/uk/events/chehovfest