До осені – максимальна допомога в об’єднанні на засадах добровільності, до кінця 2018 року – моделювання субрегіонального рівня. Такі завдання поставив перед Сумським Центром розвитку місцевого самоврядування та Сумською ОДА Мінрегіон України. Про це під час круглого столу директорів філій обласного Центру зайнятості розповів очільник Сумського ЦРМС Олександр Хоруженко.

«До 1 вересня 2018 року завдання максимально доробити правову рамку добровільності. Наш Центр кожен день працює над цим, експерти центру постійно в поїздках по області. Переконуємо, говоримо, допомагаємо. З вересня ми розпочнемо роботу над моделюванням субрегіонального рівня (районного). Є три варіанти назв: адмінокруги, повіти або райони. Робота буде базуватися на прикладі вже повністю змодельованих областей: Тернопільської, Житомирської, Дніпропетровської. Наздоганяють трьох лідерів Полтавська та Чернігівська. Всі інші відстають», – зазначив директор Сумського ЦРМС.

Експерт зазначає, що при формуванні районного рівня дані різних органів виконавчої влади в регіонах, можливо, будуть відрізнятися. На прикладі Тернопільської області можна побачити, що кожен орган виконавчої влади в регіоні зараз розробив свою карту. Наприклад, ДСНС прописало собі 12 райцентрів, Нацполіція – 6. Причиною тому, на думку Олександра Хоруженка, є те, що Мінрегіон розвивається набагато швидше, ніж всі інші міністерства.

За словами Олександра Хоруженка, є 4 основні варіанти об’єднання районів. Один з них – протягом 2019 року скоротити районні адміністрації та об’єднати райради. Голова буде один – наприклад Сумської районної ради, а Краснопільський, Лебединський, Білопільський голови стануть його заступниками. Депутатський склад перейде в Сумський район.

Також обговорили шляхи створення об’єднаних територіальних громад навколо міст в Сумській області, розширення меж обласного центру, реформу субрегіонального рівня.

“З 1 травня 2018 року вступає в силу Закон №6466 “Про внесення змін до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад“, який розв’язує руки містам обласного значення. Перевибори мерів та депутатів проводитися не будуть. Сільська рада, у якої є бажання приєднатися до міста обласного значення, повинна лише задекларувати свою заяву, звернутися до ради міста обласного значення про створення робочої групи, і за допомогою спрощеної процедури за три тижні отримати висновок від ОДА”, – зазначає Олександр Хоруженко.

Шостка вже розпочала роботу в цьому напрямку, на обласний центр чекає проект “Великі Суми”, в зоні очікування поки що Ромни, Лебедин та Охтирка. Як зазначив Олександр Хоруженко, зараз останній шанс у міських голів зробити ту конфігурацію територій, яку вони вважають за потрібне.

На 1 вересня Сумський ЦРМС готує дві карти, що мають збігатися: одна – публічна, друга – додаток до Закону “Про засади адміністративно-територіального устрою України”.

Джерело:
http://sts.sumy.ua/society/detsentralizatsiya-z-kim-ta-na-yakih-zasadah-ob-yednayutsya-sumi.html
10:10 / 21 квітня 2018
Децентралізація: з ким та на яких засадах об’єднаються Суми