28 квітня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій, у Краснопільському районі було проведено роботи зі знешкодження 12 мінометних мін часів Другої світової війни.

Зокрема, поблизу с.Великий Бобрик працівник місцевого лісництва під час обстеження території у лісі натрапив на предмети схожі на боєприпаси. Небезпечна знахідка знаходилась в 3 км від житлових будинків населеного пункту. Про це чоловік повідомив до правоохоронців.

На місце виклику з м.Ромни прибули піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які ідентифікували знахідку як 12 мінометних мін. Фахівці вилучили вибухонебезпечні предмети, вивезли у спеціально відведене місце і знищили шляхом підриву.

Рятувальники наголошують, будь-які боєприпаси часів минулих війн, незалежно від їх розмірів, становлять значну загрозу для населення. Тому, запам’ятайте і навчіть дітей, що при виявленні предметів, схожих на снаряди, міни чи інші вибухонебезпечні предмети, категорично забороняється їх торкатися, а тим більше переносити. Необхідно припинити будь-які роботи в районі знахідки, не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Треба повідомити оточуючих про можливу небезпеку та терміново поінформувати місцеві органи влади, правоохоронців або безпосередньо Службу порятунку за номером «101».

Пам’ятайте! Вилучення та знешкодження даних предметів можуть здійснювати лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Джерело:
http://sumy.dsns.gov.ua/ua/Nadzvichayni-podiyi/4703.html
Краснопільський район: піротехніки знищили 12 боєприпасів часів минулих війн
29.04.2018, 09:50