Протягом тижня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м.Ромни), було знищено фугасну авіаційну бомбу (ФАБ-50), 6 артилерійських снарядів  (122, 76 мм),  133 мінометних (120, 82, 76, 44 мм) тапротитанкову (62 мм) міни, 30 гранат М-39, 20 запалів BZE, 20 набоїв часів Другої світової війни, виявлені в Охтирському, Великописарівському, Конотопському, Краснопільському, Сумському, Путивльському, Кролевецькому та Лебединському районах.

Зокрема, на Краснопільщині у лісі поблизу с.Великий Бобрик, де раніше лісник натрапив на 12 мінометних мін, під час обстеження території за допомогою спецобладнання, роменські піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій виявили 120 мінометних мін, 30 гранат, 20 запалів та 20 набоїв. Фахівці вилучили 190 вибухонебезпечних предметів, вивезли у спеціально відведене місце і знищили шляхом підриву.

Рятувальники наголошують, навесні кількість знахідок боєприпасів часів минулих війн значно зростає. Це пов’язано, перш за все, з початком земельних та активізацією будівельних робіт. Тому натрапивши на предмет, схожий на боєприпас, в жодному разі не торкайтеся його, а тим більше не намагайтеся вилучити та перенести. Припиніть будь-які роботи у районі, по можливості, огородіть місце знахідки підручними засобами. Про виявлення боєприпасу негайно повідомте до Служби порятунку за номером «101» та правоохоронні органи за номером «102». Пам’ятайте, що роботи з вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів можуть проводити лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій!

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14