Ректора Сумського педагогічного університету, що відряджав студентів на практику до окуваних територій, сьогодні чекають у Києві з поясненнями.

Міністерство освіти розпочало службову перевірку поїздки молоді до анексованого росіянами Криму. На навчальну практику поїхала група майбутніх фахівців у туристичній галузі. Керівництво вишу пояснило цей крок відсутністю на Сумщині маршрутів відповідної складності.

Сумські студенти розповіли, як вони їздили до окупованого Криму: «Дуже гарною була погода – рельєф, гори, природа. Ну, ми і море дуже хотіли побачити. Наш похід полягав у тому, що ми захищали певну категорію складності, і це входило в програму посилення спортивної майстерності, яку ми вивчаємо на нашій кафедрі», – розповів студент Сумського ДПУ Олександр Купальний.

Олександр був одним із ініціаторів походу. Фотографіями із дівчиною милуються й досі. Маршрут складали усі разом – від міста Судак до перевалу Ангар. Затвердило його і керівництво кафедри.

«Студенти вирішили поїхати самостійно, хоча їм і не потрібно було когось окремо повідомляти, бо у викладача в ці дні більше пар і не було. Тим більше вони таким чином виконували програму навчальної дисципліни», – каже завідуюча кафедри туризму та готельно-ресторанного сервісу СумДПУ Інна Зігунова.

180515_krym

Ректор же вишу про мандрівку своїх студентів на окупований півострів, запевняє, не знав.

«По всьому університету від сьогодні за моїм розпорядженням проводиться службове розслідування, і я хотів би з перших вуст почути про цей туристичний похід від студентів, від викладачів», – запевнив ректор університету Юрій Лянний.

Хоча за два дні до цього Юрій Лянний коментував цю поїздку студентів одному з місцевих телеканалів, зазначивши, що поїздка була узгоджена зі Службою безпеки України.

В обласному ж управлінні СБУ такому закиду здивувалися. Мовляв, дозволу на те, щоби поїхати до Криму – не треба.

«Управлінням СБУ у Сумській області проходження практики студентами не погоджувалося, оскільки це не передбачено чинним законодавством України. Офіційного звернення до управління не було, відповідно не було й погодження», – відповіла речниця управління СБУ в Сумській області Олеся Рапута.

За перевірку інциденту взялися і в Міносвіти. До університету направили листа з проханням пояснити, чому студенти були на практиці в окупованому Криму.

За матеріалами сайтів:
https://tsn.ua/video/video-novini/minosviti-chekaye-vid-rektora-sumskogo-universitetu-poyasnen-schodo-praktiki-studentiv-v-krimu.html
Міносвіти чекає від ректора Сумського університету пояснень щодо практики студентів у Криму
15.05.2018, 09:47

https://zik.ua/news/2018/05/14/sumski_studenty_rozpovily_yak_vony_izdyly_do_okupovanogo_krymu_1324027
14 травня, 2018, 22:11
Сумські студенти розповіли, як вони їздили до окупованого Криму