Станом на 1 червня прийнято рішення про створення 18 таких закладів, доповіла Миколі КЛОЧКУ на засіданні колегії облдержадміністрації директор обласного Департаменту освіти і науки Вікторія ГРОБОВА

Як зазначила посадовець, щоб створити дієву мережу інклюзивної освіти, в області планується відкрити 22 відповідних центри. Це є важливим кроком у створенні сучасної європейської системи надання корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами.

Наразі прийнято рішення про утворення 18 таких закладів у Білопільському, Великописарівському, Путивльському, Липоводолинському, Середино-Будському, Сумському районах, містах Суми, Глухів, Лебедин, Ромни, Шостка, Грунській сільській раді Охтирського району, Буринській міській раді, Кролевецькій міській раді, Краснопільській селищній раді, Тростянецькій міській раді, Недригайлівській селищній раді, Кириківській селищній раді Великописарівського району. У червні заплановано розглянути питання про створення центрів у Конотопі та Охтирці.

Вікторія Гробова наголосила, що для ефективного функціонування центри повинні мати приміщення, пристосовані для дітей з особливими освітніми потребами відповідно до вимог чинного законодавства, у тому числі державних санітарних норм і правил та державних будівельних норм. Вирішено питання щодо виділення приміщень, що відповідають зазначеним вимогам, у Білопільському, Великописарівському, Сумському районах, містах  Суми, Лебедин, Грунській сільській раді Охтирського району.

Проте деякі приміщення інклюзивно-ресурсних центрів не відповідають наявним вимогам. Разом із тим, потрібно пришвидшити процес запуску роботи центрів, адже ще жоден з них не запущений у дію.

Голова облдержадміністрації висловив обурення, що ніхто з представників місцевої влади не поспішає з визначенням дати відкриття ресурсно-інклюзивних центрів.

«Те, що залежить від області, ми робимо, тому влада на місцях повинна відповідально реалізувати цю важливу ініціативу. Бо ставлення до людей з інвалідністю, і особливо до дітей, – це показник здорового суспільства та наявності відповідального і розумного керівника з високими моральними цінностями. Очільники райдержадміністрацій, голови міст та ОТГ, плідно попрацюйте спільно, проявіть наполегливість, принциповість. Ці центри потрібні не мені особисто, вони потрібні нам усім, суспільству», – резюмував Микола Клочко.

http://sm.gov.ua/ru/arkhiv1/15945-vprovadzhennya-inklyuzyvnoyi-osvity-na-sumshchyni-peredbachaye-funktsionuvannya-22-inklyuzyvno-resursnykh-tsentiv.html

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14