“Наче вчора, 30 листопада 2017 року, я завершував осінній призов на строкову військову службу до лав Збройних Сил України. Тримав  повістку в руках та наплічника, стоячи на порозі військового комісаріату”, – з посмішкою згадує сьогоднішній солдат 72 ОМБР Володимир Дергачов з селища Угроїди.

2

– Як пройшли півроку в строю?

– Все добре. За три місяці навчання в учбовому центрі  Сухопутних військ Збройних сил України “Десна” отримав військово-облікові спеціальності – “Водій БМП” та “Оператор-навідник БМП”. Після навчання був розподілений до 72 ОМБР, яка знаходиться у гарному місті Біла Церква.

– День прийняття військової присяги пам’ятаєш?

– Звичайно, саме у санчастині перебував,  там і присягнув на вірність українському народові, – жартома розповідає солдат.

– Як би ти оцінив умови проходження служби, відносини між солдатами?

– Побутові умови, як в навчальному центрі, так і безпосередньо у військовій частині, дуже добрі. Ніякої “дідівщини” я не зустрічав, навпаки знайшов нових добрих друзів. В “Десні”  працюють спеціальні службовці по вивченню мікроклімату стосунків керівного складу та солдатів, в анонімній формі можна висловлювати свої скарги та пропозиції.

– Дисципліна, фізичні навантаження, довго адаптувався до режиму?

– Ні, днів зо три було нелегко, а потім звик, навіть подобається тепер.

– Що найцікавіше в службі?

3

– Цікаво все, і в караул заступити на 24 години, на полігоні стрільби, зброя – теж захоплює.

– Вдома хто зустрів солдата Дергачова?

– Мама і бабуся зі сльозами, а дідусь, Дергачов Микола Опанасович, 1929 року народження, мужньо потиснув руку. Зараз, під час відпустки, часто говоримо з ним, згадує свою військову службу в далекі роки своєї молодості. З радістю відчуваю, що дідусь пишається мною.

– Які плани на  дні відпустки?

– Ще не встиг відвідати рідну школу. Обов’язково зайду до ДПТНЗ “Краснопільське ПТУ”, хочу зустрітись з викладачами, особливо з керівником групи Василем Пантелієвичем Шпаком, якого дуже поважаю, попереджати не буду – сюрприз хочу зробити, – радісно поспішає хлопець.

Нехай у тебе все буде добре, солдате Дергачов!

І. ЗАГОРУЛЬКО.

Газета “ПЕРЕМОГА”

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14