Тривають зміни в житті – об’єднуються в громади села. У місцевих господарствах на полях володарює найновіша техніка світових фірм. Але при всіх цих новаціях людина беззмінно головна. Саме силами і засобами господарств будувалися свого часу і сільські стадіони, а наші механізатори, водії, спеціалісти працювали  над створенням   рівних футбольних  полів, вміло підбирали суміш трав для газонів. Так роками поспіль стадіони Краснопільщини, сіл Білопільського, Сумського районів ваблять любителів м’яча – як дорослих, так і дітей.

На щастя, небайдужі до села та його людей допомагають у всьому, зокрема і в подальшому розвитку футболу, сприяють вибору здорового способу життя земляками. Що це важливо у житті сільчан різного віку засвідчив 26 травня спортивний турнір ветеранів футболу у Токарях. Він став передсвятковим подарунком  від нашого земляка, який віддав багато років плідної праці сільському господарству Сумщини, – Василя Лободи, нині директора з виробництва групи компаній «УКРЛЕНДФАРМІНГ».

Токарі. Поблизу шляху розкинуті плеса синьоокої водойми в обрамленні верб, справа – шовком віт шелестить березовий гай, а посередині мрія футболістів – чудовий сільський стадіон, рукотворна краса сільського пейзажу, що доповнює краєвид. Тут, напередодні Дня Святої Трійці, за патронатом Василя Лободи, відбувся турнір ветеранів футболу. На поле вийшли команди з Краснопільського, Білопільського і Сумського районів (Ред. – така географія  обробітку найбільших площ сільськогосподарських земель  та соціальної відповідальності за інфраструктуру сіл представника компанії на Сумщині).

Василь Лобода роками працює в солідній групі компаній  «УКРЛЕНДФРМІНГ», та селу і його людям залишається відданим стовідсотково. Тому за сприяння і особистої  організації відбувається турнір з міні-футболу серед ветеранських команд Сумського, Білопільського і Краснопільського районів.

3

Щиро й тепло вітає учасників турніру, колег Василь Лобода: «Вирішив зібрати  після трудового тижня на стаді вас, людей з районів, де працюємо на Сумщині. Додам, що ми в 22 –ох областях обробляємо півмільйона  площ земель. Утримуємо близько 40 тисяч поголів’я ВРХ, 3 мільйони тонн збіжжя зберігаємо на потужних елеваторах компанії.  Та не хлібом єдиним… Тому сьогодні футбол. Для ветеранів – можливість зустрітися та присвятити час улюбленому заняттю.  Для футболу не існує вікових обмежень, — говорить Василь Петрович Лобода. — Ми завжди будемо розвивати та популяризувати цю захоплюючу гру серед молоді і безперечно серед ветеранів. Адже це і дружні стосунки між людьми, і  здоровий спосіб життя, і добрий приклад молоді. Це дає позитив емоцій учасникам та вболівальникам».

Усі присутні зустрічають колону ветеранів, і от футболісти шикуються. Лунають безсмертні слова Гімну України, тріпочуть синьо – жовтий Державний прапор та стяг компанії. Продовжує напутнє вітання і бажає перемог очільник ОТГ Олександр Маркін. Кому ж першим виходити на поле? Обступили головного суддю турніру Олега Паращенка представники команд. І вже за мить розпалилися футбольні баталії між командами: Білопілля – Токарі, Нижня Сироватка – Підліснівка, Краснопілля – Верхня Сироватка, Токарі  – Підліснівка, Білопілля – Нижня Сироватка, Кіндратівка –Краснопілля, Нижня Сироватка – Токарі, Підліснівка –Білопілля, Верхня Сироватка – Кіндратівка. Кому 40  і + сьогодні грають на повну, у спорті перемагають сильніші.

Віктор Криловецький, команда Токарі: «Футбол об’єднує нас, зріднює як земляків, бо ми готові і для здоров’я та душі грати, і як сьогодні – за Токарі. Вважаю, що коли  організатори, як це сьогодні, не забувають про ветеранів, то це приклад молодшим  загартуватися в спорті, не пасти задніх у  житті громади».

Вболівальники теж емоційно підтримують своїх гравців – нападників і центральних півзахисників, радіють за їх досвід, за досконалу техніку, точні філігранні передачі, майстерне виконання  ударів. Та на помилкових передачах – вирують емоції і дістається на горіхи землякам…. Футбол таких дорослих чоловіків заслуговує поваги.

6

А сонце відбивається в золоті кубків та медалей, які ще ваблять володарів до перемоги. Вирують пристрасті –  напружена гра між Підліснівкою і Верхньою Сироваткою (1:0) за третє місце. У фінальному поєдинку  зійшлися команди Нижня Сироватка   і Кіндратівка Сумського району. Це села зі своєю історією футболу, традиціями, улюбленцями. Тому переможця визначає пенальті: Нижня Сироватка-Кіндратівка (3:2).

Миттєвості нагородження. Василь Лобода  вітає переможців та вручає відзнаки спортивні, подарунки. Кубок Переможця і медалі гравцям турніру за перше  місце – команді села Нижньої Сироватки (зміцненої ветеранами футболу з смт Низів). Микола Васильович Шерстюк, Нижня Сироватка: «Команда нашого села є постійним учасником футбольних змагань. Ми ніколи не пасли задніх у поважних турнірах. Навпаки, неодноразово виборювали першість в чемпіонаті області, зазначу, різних років. Вигравали кубки, багато разів ставали призерами. У футбольній команді села виросло покоління прекрасних гравців.Футбол мені допомагає залишатися по життю активним. Зустріч нині видалася дійсно товариська, дякую організатору  Василю Лободі за ці позитивні емоції та приємні спілкування, враження і відзнаки».

Кубок і медалі за друге місце дісталися команді с. Кіндратівки (додавав азарту ветеранам і вболівав наставник –аграрій, який донедавна сам грав за Кіндратівку,- Сергій Миколайович Іванченко. Нагороджують за третє місце –  команду Підліснівка. Кращих – бомбардира, нападника, воротаря…І найдосвідченішого  (1949 р.н.) – Анатолія Володимировича Куліша з Краснопілля.

4

5

Ветерани спорту побажали Василю Петровичу нових  зустрічей на футбольних полях.   Василь Лобода подякував усім, хто особисто цього дня довів, що вік спорту  – не завада. З великою теплотою пригадав як першими його кроками в цій командній грі були на сільських лужках  футбольні поєдинки, а згодом з ровесниками  грали за  рідне село. Цей позитив і  передався ветеранам футболу, які своєю  грою  порадували себе і нас.. У Токарях на стадіоні яскраво продемонстрували: футбол – це гра, яка під силу людям будь-якого віку. “У цьому турнірі є переможці, але немає переможених, бо заняття спортом – це завжди перемога для кожного”.

Ольга Ярова