Рідне село. В ньому живуть дружба і надія. Тут щастям наповнені дні, тут особливе повітря і найзапашніший хліб, тут найчистіша в ріках вода, тут пахне травою, сіном та квітами, тут наче завмирає душа. Тут живуть добрі, щирі люди, готові завжди прийти на допомогу. Тут немає міських клопіт та гулу. Тут живе трудолюбивий народ, а кожна оселя по-своєму щаслива.

Довгоочікуване свято для всіх славгородчан – День села. Так повелося, що воно святкується разом з престольним святом Святої Трійці. Цього недільного дня Славгород перетворився в невелике, гамірне, навіть казкове містечко. Вже напередодні з різних міст приїздили на Батьківщину вихідці цього мальовничого краю, а господині готували щедрі столи.

Останні приготування сцени та апаратури особисто контролює голова села. Тепло вітає гостей, ділиться програмою запланованого заходу: “Спільно з керівництвом ТОВ “Славгород” цього року ми запросили для проведення свята цікавий колектив з обласного центру під назвою “Бульвар атракціонів”. Чимало сюрпризів чекає на дітлахів та молодь, адже до цієї категорії сільського населення у мене особливе ставлення – це наше майбутнє, майбутнє Славгорода. Щоб отримати достойних нащадків, як і для доброго урожаю, раціональному зерну потрібен благодатний ґрунт” – як завжди з доброю посмішкою говорить про земляків Олександр Іванович Сторожев.

2

3

4

Футбольний турнір між молодіжними командами з Мезенівки, Славгорода, Порозка та сусідньої Великої Писарівки розпочався о 14.00. Активні вболівальники, прохолодні напої, морозиво. Навіть у повітрі відчувався п’янкий святковий настрій. “Перемогла дружба”, але розмір грошової винагороди від сільського голови викрив команду-переможницю з Мезенівки.

5

6

Ось святкові фанфари сповістили про відкриття розважальної програми. Дітлахи та дорослі з захопленням зустрічали “живих” героїв  улюблених мультфільмів, які розгорнули своє містечко розваг на сільському стадіоні.

8

9

Малеча залюбки брала участь у цікавих змаганнях та конкурсі вбрання з підручних матеріалів.

7

Свою концертну програму представили вихованки місцевого дитячого садочка “Ромашка”, звеселивши публіку номером “Бабусі-старушки”.

Урочиста частина свята  розпочалась о 16 годині. На правах господаря до славгородчан з привітальним словом та найщирішими побажаннями, звернувся сільський голова О.І. Сторожев.

11

12

13

За багаторічну та віддану працю  нагороджено пам’ятним подарунком директора Славгородської ЗОШ І-ІІІ ступенів Муквич Віру Іванівну, яка напередодні святкувала свій ювілей. Вітаємо! Трійко наймолодших жителів села отримали подарунки від сільської ради. Вшановано і найповажнішу славгородчанку Шаркову А.П., яка зустрічає соте літо свого життя. Подружжя Рибалко Прасковії Миколаївни та Миколи Івановича отримали цінний подарунок на піввіковий ювілей подружнього життя. Оселя подружжя Кузьменків Віри Олексіївни та Віктора Петровича отримала статус “Найкраща садиба села 2018 року”, за що родині було вручено пам’ятний подарунок. П’ять славгородчан, учасників АТО:  Хиценко С.М., Шатьорний С.Ю., Под’ячев В.М., Сельник О.І., Хрін О.Є. з нагоди дня села отримали грошову винагороду від Славгородської сільської ради.

З привітаннями у святковий день до Славгорода завітав голова районної ради Віталій Олексійович Савоненко, який наголосив на відповідності обіцянок і дій сільського голови та відзначив його “Подякою за активну  участь у ІІ етапі всеукраїнської спартакіади серед депутатів Сумської області”.

14

Неоціненний подарунок для молодої багатодітної родини Бачинових з нагоди свята зробила депутат обласної ради Катерина Степанівна Приходько, виділивши кошти для придбання житла та подарувала присутнім власні вірші. Заступник директора ТОВ “Славгород” Євген Валерійович Черевко приєднався до привітань та вшанував подяками і грошовими преміями передовиків господарства: Наумова О.М., Малія О.В., Шаркова С.К., Хиценко А.М., Ляшенко Є.О., Маркова С.М., Хиценко В.М.

Привітав сусідів і голова Мезенівської сільської ради Микола Васильович Гавенко, відзначивши грамотами директора товариства Башкатова М.І. та директора з комерційних питань ТОВ “Славгород” Черевко Є.В. – “За багаторічну сумлінну працю та професіоналізм, вагомий особистий внесок в розвиток територіальної громади”. Також з нагоди  дня села під оплески односельчан віншували Хріна Є.М., вчителя трудового навчання і технологій Мезенівського НВК, колектив  Славгородської дільниці Краснопільського РЕМ та майстра ІІ групи Воробйова М.О., колектив ВІА “Время” Славгородського будинку культури.

15

Нагороди вручено, а шоу мало своє продовження.

17

Для малюків проводився майстер клас з миловаріння, де вони власноруч виготовляли миючий засіб та отримували його в подарунок, велетенські мильні кульки кружляли над стадіоном, розважаючи малечу, різноманітні розваги мали своїх учасників.

18

Дорослі позмагались у піднятті гирі, перетягуванні линви та армреслінгу. Задоволені дітлахи отримували цікаві призи, а дорослих приваблювала грошова винагорода.

10

16

Свято вирувало. Концертна програма включала в себе виступи як місцевих талантів, так і гостей з обласного центру.

19

Полонило глядачів і видовищне шоу з рідким азотом. Цукеркою, зануреною в цю речовину, пригостився і очільник села, чим дуже потішив земляків: “Такий він у нас, з народом завжди. Про таких говорять: свій серед своїх” – коментує розваги місцева жителька Тетяна. Стадіоном розгулювали велетенські казкові персонажі, позуючи для фото з усіма бажаючими, працювали атракціони.

“Я вперше побачила мультяшну Сімку не на екрані телевізора”- смакуючи солодкою ватою поруч з улюбленицею малечі, радіє п’ятирічна  Саша.

“Ми відчуваємо повагу та турботу про людей з боку керівництва товариства та сільської ради, адже такий захід потребує чималих витрат. Для дітей це взагалі казка і дорослим свято”, – висловлює єдину думку компанія молодих чоловіків.

Сутінки опускались на славгородську землю. Хвилю свята підхопив гурт “Денс Бенд” з міста Суми, виконуючи популярні хіти. Далеко за північ продовжувалось свято. На молодіжній дискотеці залюбки танцювали представники всіх вікових категорій, а заряду позитивними емоціями надовго вистачить славгородцям і гостям чудового села.

І. ЗАГОРУЛЬКО.

Газета “Перемога” від 1 червня 2018р.

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14