З 10 червня на водосховищах та з 30 червня у всіх придаткових водоймах (протоки, гирла, озера, ставки та ін. ) Сумської області закінчується сезон нересту.

Нагадуємо, що відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства (п.4.1.1.) в літній період дозволяється рибалити на водоймах загального користування з берега або човна, вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше п’яти на одну особу та спінінгом.

Останнім часом виникає багато дискусій стосовно «прав загального користування». Мається на увазі вільний доступ населення до ставків для любительської риболовлі. Норми Водного кодексу України необхідно застосовувати в цілому та поряд зі статтею 51, а також  враховувати норми статті 47.

Відповідно до статті 51 Водного кодексу України водні об’єкти надаються в користування на умовах оренди без обмеження права загального водокористування, крім випадків, визначених законом. Такими випадками є зазначені у статті 47 (зазначена редакція діє з 25.10.2000 року та стосується всіх договорів оренди, укладених після цієї дати) можливість та порядок обмеження права загального користування. Відповідно до положень зазначеної статті на водних об’єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених орендарем, за погодженням з органом, який надав водний об’єкт в оренду, що може  бути врегульовано у договорі оренди або у додатковій угоді між ними.

Орендар, який взяв водний об’єкт у користування на умовах оренди, зобов’язаний доводити до відома населення умови водокористування, а також про заборону загального водокористування (купання, плавання на човнах, любительське та спортивне рибальство) на водному об’єкті, наданому в оренду. Іншими словами, всі заборони на доступ населення до орендованих ставків мають бути прописані у договорі оренди або додатково погоджені орендодавцем (сільською, селищною, міською радою, об’єднаною територіальною громадою або районною чи обласною держадміністрацією).

Якщо цього не зроблено, то купатися, рибалити (з дотриманням правил любительського і спортивного рибальства), напувати худобу, тощо можна без жодних обмежень. Умови загального водокористування орендар зобов’язаний доводити до відома населення. Це може бути здійснено, наприклад, шляхом встановлення біля водойм інформаційних дощечок.

Згідно з статтею 6 Закону України «Про аквакультуру» об’єкти аквакультури, які розведені, утримуються та/або вирощуються суб’єктами аквакультури у межах наданих їм відповідно до закону у приватну власність, в користування рибогосподарських водних об’єктів (їх частин), рибогосподарських технологічних водойм, акваторій (водного простору) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України, у межах належних їм технологічних пристроїв і споруд (рибницький басейн, плавучий рибницький садок тощо) або набуті іншим не забороненим законом шляхом, перебувають у їх приватній власності.

За інформацією Управління Державного агентства рибного господарства у Сумській області

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14