12 червня голова районної ради Віталій Савоненко провів день контролю: “Про хід виконання комплексної районної програми ”Забезпечення виконання призову громадян України на строкову військову службу, сприяння військовим формуванням, розташованим на території району у проведенні заходів з оборони та мобілізації на 2016-2020 роки”.

На нараді за участі працівників виконавчого апарату районної ради були присутні: заступник військового комісара – начальник мобілізаційного відділення Краснопільського районного військового комісаріату Віталій Мамонов, заступник начальника Краснопільського відділення поліції Охтирського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області Олексій Затолокін, завідуючий поліклінічним відділенням Краснопільської центральної районної лікарні Олександра Гасай, завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій, взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи Краснопільської райдержадміністрації Олексій Куренінов.

Як зазначив під час наради Віталій Савоненко, призов громадян на строкову військову службу є і залишається пріоритетним завданням для всіх гілок державної влади, органів місцевого самоврядування та органів місцевого військового управління (військових комісаріатів).

Про підсумки роботи щодо підготовки та проведення призову громадян на строкову військову службу Краснопільським районним військовим комісаріатом проінформував Віталій Мамонов. Заступник військового комісара зазначив, що планове завдання весняного призову 2018 року виконано на 100 %, а також відзначив злагоджену роботу по призовній кампанії в Угроїдському старостинському округу, наголосив на активізації роботи в Миропільській ОТГ та с. В. Бобрик. Виділив основні проблемні питання, а саме:

1) недосконалість законодавчої бази щодо настання відповідальності за ухилення від призову на військову службу;

2) ведення бойових дій у південно-східних регіонах України сприяють тому, що батьки приховують або дають недостовірні відомості про місце перебування призовників;

3) низький рівень військово-патріотичної роботи у навчальних закладах;

4) збільшення кількості призовників, які мають розлади психіки тощо.

Про роль правоохоронних органів у забезпеченні виконання призову громадян України на строкову військову службу розповів Олексій Затолокін. Він зазначив, що працівники поліції діють згідно тільки Закону України “Про Національну поліцію” і не можуть порушувати права громадян – затримувати, доставляти до відділення поліції.

Про проведення медичного огляду громадян, які приписуються до призовних дільниць та визначення придатності їх до військової служби за станом здоров’я доповіла завідувач поліклінічним відділенням Краснопільської ЦРЛ Олександра Гасай. “Реалізація напрямку програми в частині проведення медичного огляду допризовників багато в чому залежить як від вторинної медицини, так і, в першу чергу, від первинної. Адже саме первинна ланка відіграє важливу роль на початкових етапах підготовки громадян до військової служби – це проведення диспансеризації юнаків у віці 14, 15, 16 років та заповнення виписки з амбулаторної картки. Спільні зусилля цих двох ланок медицини є гарантією своєчасного призову громадян на строкову військову службу,” – зазначила Олександра Петрівна.

Завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій, взаємодії з правоохоронними органами, оборони та мобілізаційної роботи Краснопільської РДА Олексій Куренінов висловив пропозицію щодо визначення керівниками всіх установ відповідальної особи за ведення військового обліку. Адже це дасть можливість отримати військовим комісаріатом достовірної інформації про місце перебування призовників. Також, наголосив на підвищенні рівня системного проведення роботи з патріотичного виховання молоді, активізацію роботи з професійної орієнтації громадян на опанування військових спеціальностей.

За підсумками наради вирішено:

1. КЗ “Краснопільський РЦПМСД” – активізувати роботу в проведенні диспансеризації юнаків у віці 14, 15, 16 років та заповнення виписки з амбулаторної картки.

2. Краснопільському відділенню поліції – сприяти військовому комісаріату в уточненні даних про місце перебування призовника.

“Проведення такого роду нарад дає можливість виявити проблемні питання та знайти шляхи їх вирішення, а також визначити завдання з якісного виконання планового завдання на цьогорічний осінній призов та на перспективу. Кожен з нас повинен усвідомити власну відповідальність за якісне виконання своєї частини роботи по залученню місцевого населення до військової служби, що, у зв’язку із бойовими діями на сході держави, є актуальним та першочерговим завданням, – зауважив Віталій Савоненко.

http://krasrada.sumy.ua/aktualni-novini/1491-provedeno-den-kontrolyu-pri-golov-rayonnoyi-radi.html

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14