Керівник обласного депутатського корпусу Володимир Токар зустрівся з учителями, медиками, обговорив з ними процес впровадження реформ. Також оглянув декілька поточних інфраструктурних об’єктів та міні-завод металоконструкцій.

Краснопільській громаді є чим похвалитися. По-перше, новий ЦНАП, який обслуговує жителів майже усього району і який надає послуги на виїзді. По-друге, це школа, яка стала учасником пілотного проекту «Нова українська школа». Для участі в ньому відібрали 100 навчальних закладів з України, із них чотири – на Сумщині. Останній навчальний рік первачки вже навчалися за оновленою програмою і в сучасних класах.

2

На території школи, в рамках проекту, розпочато будівництво майданчику зі штучним покриттям, замінено 180 вікон на енергозберігаючі, встановлено нові двері, відремонтовано дах, триває утеплення фасаду. За словами очільника ОТГ Юрія Яремчука, з обласного бюджету було виділено 208,8 тисяч грн для придбання персональних комп’ютерів та техніки для початкової школи, 240 тисяч грн – на оснащення навчальних кабінетів, ще майже 100 тисяч грн – на оздоровлення дітей району, в тому числі й ОТГ. За допомогу керманич громади подякував у тому числі й голові обласної ради Володимиру Токарю.

7

«Там, де добре працює керівник, там і життя краще, – відповів голова обласного парламенту. – І допомагати треба тим, хто прагне до покращення. У вашій громаді це дуже відчутно. Варто лише звернути увагу, що всюди йде будівництво, тривають роботи з облаштування стадіону, є порозуміння з районною радою та адміністрацією, що також є серйозним фактором. У вас немає суперечок, навпаки, ви намагаєтеся спільно працювати на результат».

Під час зустрічі з педколективом тривало обговорення питання укомплектування шкіл в ОТГ і функціонування громади. Більшість запитань було адресовано Юрію Яремчуку. Стосувалися вони водопостачання, пішохідних доріжок, ремонту доріг. Щодо останнього, то керівник ОТГ зазначив: «Це єдина проблема, яку ми самостійно не можемо вирішити». Тож звернувся за допомогою до Володимира Токаря. Той зазначив, у свою чергу, що на Сумщину вперше за багато років виділено 460 млн грн. на ремонт доріг. Є у цьому списку й Краснопільська ОТГ.

3

Далі – зустріч із медиками. На ній обговорили актуальні питання впровадження медичної реформи в ОТГ, а також проблеми, які виникають у ході реалізації нововведень. Усі присутні погодилися з головою обласної ради, який зауважив, що медична реформа дійсно назріла, оскільки у тому вигляді, в якому була українська медицина, вона залишатися не могла. «Звісно, як і будь-яке нововведення, медреформа також потребує апробації. В ході її реалізації будуть виникати певні питання і проблеми. Але їх намагатимемося спільно вирішити, аби довести медицину до більш сучасного стану», – наголосив Володимир Токар.

Однією з найголовніших проблем сьогодні, лікарі назвали відсутність Інтернету в селах та комп’ютерної техніки, аби вчасно внести дані пацієнта, що підписав договір з лікарем, до єдиного реєстру. Також є питання щодо наявності медичних сумок із набором ліків першої необхідності та додаткового автомобілю швидкої допомоги.

Володимир Токар узяв ці питання на контроль.

4

Серед іншого керівник депутатського корпусу та очільник ОТГ відвідали місцевий міні-завод металоконструкцій. Тут виробляється тротуарна плитка і вироби з металу. Працює на заводі лише 9 спеціалістів, утім краснопільська марка, враховуючи кількість замовлень, відома далеко за межами Сумщини.

6

5

Більшість заказів, говорить одна з власниць підприємства, надходить із Західної України. Це і дитячі майданчики, і сцени, і арки тощо.

Спілкуючись із мешканцями та головою ОТГ, Володимир Токар переконався, що багато зроблено у громаді, але ще більше планів на майбутнє. Підсумовуючи побачене, керівник обласного депутатського корпусу зробив висновок, що децентралізація у Краснопільській ОТГ себе оправдала. Тут вдаються і реалізовуються всі заплановані справи.

Інф. обласної ради

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14