Корупція, як негативне соціально-правове явище виникла дуже давно, а її роль полягає у неправомірному використанні влади чи службових (посадових) повноважень та пов’язаних з ними можливостей для одержання матеріальних або інших благ, пільг та інших переваг особою, яка наділена владними повноваженнями, службовцем або іншою особою. При цьому такі дії чи бездіяльність обов’язково порушують визначені та гарантовані Конституцією України права і свободи людини і громадянина в Україні.

Ефективність здійснення антикорупційної політики залежить від розуміння правової та соціальної сутності корупції, причин і умов корупційних діянь, правильності визначення змісту корупційних процесів і закономірностей їх розвитку.

Тому прокурором Краснопільського відділу Охтирської місцевої прокуратури Лисаченко О.В. з військовослужбовцями прикордонної служби «Краснопілля» Сумського прикордонного загону проведено заняття щодо запобігання корупційним проявам.

Прокурор  зупинилася на Законі України «Про запобігання корупції», зокрема статті 3 щодо суб’єктів, на яких поширюється дія цього Закону.    Також довела до відома про відповідальність, яка настає за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою (ст.368 КК України), пропозиції, обіцянки або надання неправомірної вигоди службовою особою (ст.369 КК України), декларування недостовірної відновідальності (ст.366-1 КК України).

Крім того, зауважено на виваженому підході при поданні щорічної декларації (повідомленні), яка подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Було акцентовано на необхідності своєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані у 10-денний термін, як того вимагає Закон України «Про запобігання корупції», за порушення якого настає адміністративна відповідальність.

Також прикордонників поінформовано про проведену роботу за минулий період працівниками Краснопільського відділу Охтирської місцевої прокуратури.

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14