Біля с. Запсілля, на Краснопільщині розпочав роботу наметовий табір. Два тижні діти житимуть серед лісу, та вчитимуться контактувати й вирішувати конфлікти. Тут відпочивають діти з окупованих територій Донецької, Луганської областей, переселенці та діти учасників бойових дій на сході України. Вік від 8 до 17 років. Тож, на меті – не тільки відпочинок, до обіду щодня вихованці табору працюють на психологічних тренінгах. Найменшим вихованцем є восьмирічний Серафим Івженко.

Я приїхав в цей табір вдруге, мені тут дуже сподобалось. Ми ходили в різні походи, було багато розваг“, – каже хлопець.

15-тирічний Вова Ігнатенко – за більше ніж 400 км від власного дому приїздить сюди третій рік поспіль. Їм з родиною довелось переїхати з окупованої території до Сєвєродонецька.

«Мене стосується війна, тому що я з Луганську переїхав, але я не дуже люблю цю тему, але якщо розмова заходить, то я її підтримую, бо деякі факти дуже важливі головне розрізняти інформацію, бути медіа грамотним і вся інформація буде цікавою. Тут я відчуваю якусь свободу, можу бути вільним, але тут я завжди потрібен, я завжди допомагаю на кухні. І через те, що я вже тут ветеран я можу навчати мудрості інших», – розповів хлопець.

«Є дітки, які приїздять з окупованих територій і сірої зони. А є дітки, які вже 2-3 року живуть в інших містах, які вже адаптовані. Тому ми намагаємось не заглиблюватись у цю тему. Тренінги на різні теми, де й вчимо жити в конфлікті, як справлятися з конфліктом. В правила нашого табору положено поняття рівності, тобто діти приїжджають себе рівними між дорослими й вожатими, директором, кухарем», – зауважив співорганізатор табору Костянтин Мальченко.

Їжу тут діти готують самостійно під керівництвом дорослих. Холодильником слугує спеціально викопана для цього землянка, де завдяки льоду підтримують температуру близько 10-ти градусів.

«Вдома діти привчені їсти «минтуси», дуже багато їдять некорисної їжі, тобто їжі або швидкого приготування або чипси, крекери. ми цього не можемо давати, тож ми привчаємо до нормального 5-ти разового гарячого харчування», – розповіла співорганізатор табору Оксана Мальченко.

«Табір миру» на Сумщині працює третій рік поспіль. Наразі це перша зміна у таборі – вона безкоштовна. на сьогодні сюди заїхали 57 дітей. За ними слідкує – 10 дорослих.

Ця зміна організована за гроші, що виграли у конкурсі проектів від обласного управління молоді та спорту. Це 55 тисяч гривень. Наступну зміну планують організувати платно.

Сахно Маргарита

Джерело:
http://tv.sumy.ua/na-krasnopilshhyni-vidkryv-tsogorichnyj-sezon-tabir-myru/
На Краснопільщині відкрив цьогорічний сезон «Табір миру»
Червень 21, 2018 Сахно Маргарита