13-16 червня за підтримки Міністерства молоді та спорту України в с. Запсілля, Краснопільського району, Сумської області на базі наметового табору «Табір миру» відбувся Всеукраїнський семінар «Організація молодіжних заходів у формі наметових таборів».

Програмою семінару було передбачено обмін досвідом щодо організації, проведення та розвитку наметових таборів, як однієї з найефективніших форм роботи з дітьми та молоддю.

На сьогодні Сумщина є одним із лідерів в організації та розвитку наметових таборів із стабільним залученням бюджетного фінансування. В області функціонує два наметових табори наметового типу, що внесені до державного реєстру дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, пройшли державну атестацію. Ще два аналогічні заклади знаходяться на стадії реєстрації. Саме Сумська область стала ініціатором розробки та затвердження санітарно-гігієнічних норм щодо діяльності наметових таборів.

180625_seminar2

У минулому році подібний захід за підтримки Мінмолодьспорту було вперше підтримано та проведено в м. Суми. За результатами семінару в 2017 році видано збірку методичних матеріалів з прикладами документі по створенню та функціонуванню наметового табору як дитячого закладу.

180625_seminar3

У цьому році увага приділялася, зокрема, технічним питанням, а саме:

– побудова зони харчоблоку наметового табору та організація харчування в польових умовах;

– надання медичної допомоги в наметових таборах різних типів;

– техніко-побутові та документальні аспекти діяльності наметового табору;

– безпека учасників та організаторів наметових таборів.

180625_seminar4

Усі теми імплементувалися з існуючою нормативною базою, розроблялися рекомендації та пропозиції до центральних органів виконавчої влади щодо удосконалення чинного законодавства у цій сфері.

Джерело:
http://dsmsu.gov.ua/index/ua/material/38172
19.06.2018
На Сумщині відбувся Всеукраїнський семінар «Організація молодіжних заходів у формі наметових таборів»