Одним з найбільш поширених порушень земельного законодавства, за які ст.211 Земельного кодексу України передбачено відповідальність, є самовільне зайняття земельних ділянок. Дане правопорушення завжди спрямоване і безпосередньо пов’язане з порушенням належних власнику земельної ділянки права на розпорядження земельною ділянкою, яке може бути реалізоване виключно ним.

Так, Охтирською місцевою прокуратурою здійснюються заходи для належного стану досудового розслідування, розкриття злочинів у сфері земельних правовідносин, відшкодування завданих збитків, а також визначення напрямків запобігання і протидії правопорушенням.

Прокуратурою приділяється значна увага вивченню стану законності надання у користування земель запасу (у тому числі неуспадкованих), укладенню договорів на управління спадщиною, передачі в користування невитребуваних земельних часток (паїв), відшкодуванню до бюджету втрат сільського та лісогосподарського виробництва, відшкодуванню шкоди, завданої використанням земель без дозвільних документів, питанню повноти і своєчасності внесення орендної плати за землю, а також фактам забруднень земель та відшкодування завданих довкіллю збитків.

Відтак, упродовж 6 місяців 2018 року, завдяки ефективній координаційній діяльності роботи правоохоронних органів району, виявлено 3 кримінальних проваджень за фактом самовільного зайняття земельних ділянок. На даний час 1 обвинувальний акт скеровано до суду.

Робота у вказаному напрямку триває та перебуває на особливому контролі керівництва прокуратури області.

А. Петров,

Начальник Краснопільського відділу Охтирської місцевої прокуратури, юрист 1 класу      

                                     

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14