Конституція України встановлює, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

У відповідності до Конвенції ООН про права дитини, яка набула чинності для України 27.09.1991, діти мають особливі потреби.

Реалії сьогодення, стан законності у сфері охорони дитинства, недостатня спроможність органів влади та контролю, а також органів місцевого самоврядування забезпечити у повній мірі реалізацію заходів, спрямованих на поліпшення становища підростаючого покоління, вимагають  вжиття комплексних та ефективних заходів у цій сфері зокрема і шляхом застосування заходів кримінально-правового впливу.

Так, у поточному році за результатами досудового розслідування спрямовано до суду кримінальне провадження відносно Г., внаслідок злісного невиконання батьківських обов’язків якою настала смерть її малолітньої дитини.

Вироком Краснопільського району Г. засуджено за ст. 166 КК України до 3 років позбавлення волі з випробуванням.

Захист прав дітей у будь-якій державі потребує постійної уваги та своєчасного реагування на будь-які випадки їх порушення, тому вивчення стану законності у сері захисту прав та свобод дітей завжди будуть перебувати на особливому контролі як правоохоронних, так і інших органів держави та місцевого самоврядування. Однак, слід відзначити, що без допомоги громадськості проблеми у вказаній сфері суспільних відносин не подолати, тому належна взаємодія та злагоджена робота всіх інститутів держаної влади та громадянського суспільства є запорукою нормального розвитку та виховання майбутніх поколінь.

 

Прокурор Краснопільського відділу

Охтирської місцевої прокуратури

юрист 1 класу                                                                                  Ю. Явтушенко