Відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який набрав чинності 2 серпня 2017 року, усі будівлі повинні бути оснащені приладами обліку води, зокрема і багатоквартирні житлові будинки будинковими засобами обліку води.

Згідно з документом, до 2 серпня 2018 року необхідно встановити лічильники холодної води для нежитлових будівель. Для житлових будівель термін встановлення лічильників холодної води продовжено на рік – до 2 серпня 2019 року.

Для абонентів, які на момент набрання чинності Законом вже користувалися послугами холодного водопостачання за нормативами (без лічильника) передбачено 2 варіанти: самостійне обладнання споживачем будинку приладом обліку води з виконанням вимог чинного законодавства  або виконання таких робіт силами надавачів послуг з наступним відшкодуванням споживачами коштів, що будуть витрачені на такі роботи. Відшкодування коштів здійснюватиметься шляхом сплати внесків за встановлення вузлів комерційного обліку, які визначаються окремо для кожного будинку та розстрочуються на 5 років, або інший термін за згодою сторін.

Інф. Краснопільської селищної ради