У Сумах 1 серпня стартує другий Фестиваль європейського кіно, який запрошує глядачів на безкоштовні кіноклубні покази. Організатором фестивалю є телеканал UA: СУМИ.

Розпочнеться фестиваль з української стрічки-драми “Рівень чорного”, кандидатом на премію “Оскар”. Перегляди фільмів відбуватимуться упродовж місяця щосереди, а завершиться фестиваль 31 серпня.

Кіноперегляди проходитимуть у залі телецентру UA: СУМИ за адресою вул. Петропавлівська, 125. Початок о 19:00. Усі заходи в рамках фестивалю безкоштовні.

Суспільний мовник – це відкритість і презумпція оптимізму. Ми почали з відкритих дверей – тепер екскурсії для охочих подивитись на кухню телевиробництва відбуваються практично щодня. Продовжили організацією арт-простору – перетворили хол UA: СУМИ на своєрідну виставкову залу. Тепер маємо і відкритий простір для живого спілкування з нашими глядачами, куди запрошуємо всіх охочих на безкоштовні кіноперегляди”, – коментує подію продюсерка Сумської філії, Оксана Кириленко.

До програми Фестивалю європейського кіно увійшли фільми-події:

  • Українська стрічка-драма “Рівень чорного” Валентина Васяновича, яка була національним кандидатом на премію “Оскар” за найкращий іншомовний фільм та була відзначена призом Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI) на Одеському кінофестивалі
  • Екранізація італійського бестселера, трилер “Дівчина в туманіз Жаном Рено та Тоні Сервілло
  • Володар Золотої пальмової гілки Каннського кінофестивалю 2017 року – сатирична трагікомедія “Квадрат” Рубена Естлунда
  • П’ятиразовий призер французької премії “Сезар”, екранізація хітового роману П’єра Леметра – трагікомедія “До побачення там, нагорі
  • Лауреат премії “Золотий глобус” за найкращий іншомовний фільм – драма “На межі” з Діане Крюгер від зірки німецького кіно Фатіха Акіна
  • Трилер “Тебе ніколи тут не було” з Хоакіном Феніксом, відзначений преміями за найкращу чоловічу роль та найкращий сценарій у Каннах.

180731_Zeppelin2

Покази відбудуться за наступним графіком:
01/08 – “Рівень чорного”
08/08 – “Дівчина в тумані”
15/08 – “Квадрат”
22/08 – “До побачення там, на горі”
29/08 – “На межі”
31/08 – “Тебе ніколи тут не було”

Захід відбувається за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні і пропонує ближче познайомитися з найкращими фільмами останніх років, знятими у країнах ЄС. Проект створено з метою популяризації європейського мистецтва кіно.

Джерело:
http://tv.sumy.ua/festyval-yevropejskogo-kino-u-telestudiyi-suspilnogo-sumshhyny/
Фестиваль європейського кіно – у телестудії Суспільного Сумщини
Липень 26, 2018