Про перехід Сумщини на цифрове мовлення, проблемні питання та перспективи говорили під час апаратної наради керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ та представник Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення в Сумській області Лариса ЯКУБЕНКО

За словами Лариси Якубенко, 31 липня аналогове телевізійне мовлення припинилося у місті Києві та Кіровоградській області, 31 серпня 2018 року буде припинено на всій території країни. На зміну аналоговому телебаченню прийде більш прогресивний цифровий стандарт. Технологія створення телерадіопрограм в Україні вже досить давно є цифровою. Залишилось «оцифрувати» останню ланку, яка забезпечує доставку телепрограм глядачам, тобто трансляцію.

«Основними перевагами стандарту цифрового наземного телевізійного мовлення DVB-T2 для глядача є можливість безкоштовного перегляду 32-х загальнонаціональних телепрограм (в тому числі місцевих та регіональних); висока якість зображення та звуку; отримання додаткових інтерактивних сервісів та послуг. Для країни – це виконання міжнародних зобов’язань; ефективне використання радіочастотного ресурсу. Зокрема, відключення аналогового сигналу дозволить вивільнити частоти, які мобільні оператори зможуть використовувати для покриття сіл та селищ зв’язком та швидкісним інтернетом. Відповідні телевізійні частоти будуть виставлені на тендер», – говорила вона.

Для прийому цифрового сигналу у жителів області мають бути або сучасні телевізори нового покоління, які підтримують формат DVD-T2, або додаткове обладнання – тюнер T2 і дециметрова антена.

Як повідомив Дмитро Живицький, обласна державна адміністрація веде перемовини щодо будівництва додаткових веж на території Сумської області за рахунок державного бюджету.

«Оскільки зараз найбільший кордон між Україною та РФ пролягає територією Сумської області, питання забезпечення якісним цифровим сигналом та правильної інформаційної політики держави – не є суто проблемою нашої області, це проблема загальнонаціонального масштабу», – наголосив він.

Джерело:
http://krn.sm.gov.ua/index.php/uk/8-novini/4987-pershe-veresnya-zakinchennya-tsifrovoji-eri-ukrajinskogo-telebachennya
ПЕРШЕ ВЕРЕСНЯ – ЗАКІНЧЕННЯ ЦИФРОВОЇ ЕРИ УКРАЇНСЬКОГО ТЕЛЕБАЧЕННЯ
06 серпня 2018, 10:52