В кінці серпня 2018 року Московський патріарх Кирило (Гундяєв) хоче зустрітися з Константинопольським патріархом Варфоломієм.

Як повідомляє грецьке церковне видання Vima Orthodoxias, патріарх Росії зустрінеться з Варфоломієм, щоб обговорити “проблеми” з наданням автокефалії Українській Помісній Православній Церкві.

Однозначно, мета візиту – остання показова спроба, саме спроба, а не шанс, тому що шансів у Москви вже немає ніяких, натиснути на Вселенського Патріарха Варфоломія і залякати його з “українського питання” напередодні засідання Собору єпископату Вселенського Патріархату, який відбудеться 1-3 вересня.

При цьому, особиста поїздка патріарха РПЦ Кирила (Гундяєва) на Фанар до Варфоломія вказує на те, що Москва вже вичерпала всі свої аргументи і прекрасно розуміє, що програла цю “шахову партію” вчисту.

Крім того, в Кремлі дуже незадоволені РПЦ і ФСБ РФ за провал такого стратегічного напрямку, який завдає нищівного удару по “руSSкому міру” в Україні.

Цим, відразу ж, скористалися конкуренти з іншої “Вежі Кремля” давши команду розкручувати цей провал Гундяєва і Бортнікова в російському інформаційному просторі.

РПЦ-ФСБ в особі Гундяєва і Бортнікова недооцінили загрозу на початковому етапі, тому що “православна п’ята колона” в Україні в особі народного депутата В.Новинського і екзархата РПЦ в Україні доповідали, що все під контролем, це черговий “фарс” української влади та ми все повирішуємо – давайте тільки гроші і чим більше тим краще.

Коли ж, в Москві стало зрозуміло, що це не черговий “фарс”, ініціатива була стратегічно втрачена, і в бій, але пізно, був кинутий весь церковний і світський (російська дипломатія і спецслужби), інформаційно-пропагандистський та фінансовий потенціал.

Але, як ми бачимо, протягом останніх 3 місяців, російська “гібридність” не змогла підкосити позицію Фанара і Вселенського патріарха Варфоломія особисто.

Шалені гроші, що обчислюються десятками, а то й сотнями мільйонів американських доларів, виділені і витрачені на різні закордонні візити і зустрічі, провокації, залякування, інформаційні кампанії та Хресний хід в Києві імені В.Новинського, просто пішли в “пісок”.

Підтвердження тому – заяви і чітка позиція Фанара від “Матері-Церкви” до “Москва не має ніякого стосунку до Хрещення Київської Русі”, а також нищівний удар для Москви у вигляді наймасовішої за всю історію України Хресної ходи на честь святкування 1030-річчя Хрещення Київської Русі, яка відбулася 28 липня, і в якій взяла участь делегація Вселенського Патріархату.

Але повернемося до майбутнього візиту патріарха РПЦ Кирила на Фанар. Що він може запропонувати Вселенському патріарху?а нічого нового. Все з набору “російського гібридного православ’я”:

– шалені гроші;

– “громадянську війну” в Україні на релігійному грунті;

– розкол світового православ’я.

Тому візит Гундяєва, над яким скупчуються хмари, більше для спроби виправдання самого себе перед Кремлем – “Я зробив все що міг“. Тому що на Фанарі всі ці кроки Москви прораховані і добре видні, і не здатні змінити подальшу позицію Вселенського патріархату.

Напередодні візиту патріарха РПЦ до Вселенського патріарха варто чекати всіляких провокацій в Україні, оскільки Гундяєву потрібні будуть “аргументи” і “відповідна картинка”, від вандалізму і нападу на храми екзархату РПЦ в Україні до фактів “утисків віруючих”.

Також, Вселенському патріарху і його оточенню варто з особливою увагою поставитися до “дарів” з Москви! Тому що, як відзначили британські ЗМІ, Україна отримає Томос, якщо не буде “Новічка”…

Координатор ІС Дмитро Тимчук

Джерело: портал ІС
http://sprotyv.info/ru/news/kiev/tomos-bez-shansov-dlya-kremlya
06.08.2018

(текст – з http://zrada.today/prognozi-i-dumki/neprozorro/tomos-bez-shansiv-dlya-kremlya )