Сумський прикордонний загін в рамках проведення в Україні правопросвітницького проекту «Я маю право!» інформує про зміни в законодавстві щодо виїзду з України громадян, які не досягли 16-річного віку.

3 липня ц.р. Верховною Радою України прийнятий Закон України
№ 2475-VIII «Про несення змін до деяких актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту дитини на належне утримання», який набирає чинності 28 серпня 2018 року.

Законом вдосконалюється механізм забезпечення конституційного права дітей на достатній життєвий рівень у випадках, якщо батьки не дійшли згоди щодо способу утримання дітей і такий спосіб утримання дітей вирішується судом. З цією метою Законом внесено зміни та доповнення до низки національних нормативних актів. Зокрема, внесено зміни до:

Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» (ч. 6 ст. 6), відповідно до яких  громадянин, на якого накладено адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 184 (ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя , навчання та виховання неповнолітніх дітей) КУпАП, тимчасово обмежується у праві на виїзд з України з дитиною строком на один рік з дня накладення адміністративного стягнення, крім випадку, коли є нотаріально посвідчена згода на виїзд дитини другого з батьків.

Сімейного кодексу України (п. 2 ч. 5 ст. 157), згідно яких той із батьків, з яким за рішенням суду визначено або висновком органів опіки та піклування підтверджено місце проживання дитини, самостійно вирішує питання тимчасового виїзду за межі України на строк до 1-го місяця та більше з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном, у тому числі у складі організованої групи дітей, у разі:

наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 4 місяці, підтвердженої довідкою про наявність заборгованості зі сплати аліментів;

наявності заборгованості зі сплати аліментів, підтвердженої довідкою про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 3 місяці, якщо аліменти сплачуються на утримання дитини з інвалідністю та тяжко хворих дітей за умови пред’явлення документів що підтверджують хворобу дитини.

З усіх питань, які стосуються перетинання державного кордону, громадяни можуть звернутися до управління Сумського прикордонного загону: тел./факс (0542) 671-370, тел. (0542) 62-97-09, е-mail: sumi_zagin@dpsu.gov.ua або безпосередньо до відділів прикордонної служби, які дислокуються в контрольованих прикордонних районах.

 Підготував Роман Ткач

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14