Четверті роковини Іловайського котла. Тоді наші солдати опинилися в оточенні під Іловайськом на Сході України. Вороги пообіцяли зробити так званий «зелений» коридор для українських військ, якщо ті, будуть без зброї. Українських військових впритул розстріляли з важкого озброєння. Тоді загинули 366 українців, 429 бійців – поранили, 300 – потрапили в полон.

Сумчани, які потрапили в Іловайський котел, розказали нам про події того дня.

Леонід Закутайло пішов на схід України у 2014-му році. Служив у прикордонному загоні, з яким і виходив з Іловайського котла. Каже, зрозумів, що потрапив в оточення після того як побачив прапори самопроголошених ДНР.

“Розумів, що страшно, дуже страшно. Хлопців поранених й вбитих, втрачати побратимів своїх. Страшно було те,  що в мене дитина якраз в 2014 році, другий син йшов в перший клас,  і я молився, щоб дитину повести за руку в перший клас, просив бога,  чесно вам скажу. Дякуючи йому, що я зробив це і повів дитину в перший клас” – каже Леонід Закутайло, молодший інспектор державної прикордонної служби України.

Леонід розповідає, під час виходу з котла його підрозділу вдалося врятувати 16 чоловік.

“Ми коли заїхали в населений пункт, то бачили з дворів, вискакують люди в формі, ми спочатку не зрозуміли, хто це, що це, думали сепаратисти. Тоді побачили, що вони без зброї. Люди побачили нашу колону,  кажуть, хлопці, заберіть їх, це ваші хлопці. Таким чином ми врятували 16 чоловік, дякувати тим людям, що сховали їх в підвалах своїх” –каже Леонід Закутайло, молодший інспектор державної прикордонної служби України.

Наразі, Леонід продовжує нести службу у прикордонній службі України.

Ми поспілкувалися з ще одним бійцем – Євгенієм Журавлем. Він 2014-му році разом з побратимами, також потрапив в  Іловайський котел. До тієї ситуації – чоловік місяць служив у 92-й бригаді.

збирати своїх хлопців в ящики, по частинам. Останки, хоча б  забрати додомку і горівші люди, що от них осталось – ось, що найважче” – каже Євгеній Журавель, колишній військовослужбовець.

Поїхав у зону бойових дій, боєць на першому місяці служби.

“Перший раз, коли падали гради, я навіть не розумів що сталося. Я ще й дивився, виглядав з-за техніки. Так, напевно, там кожен, поки не зрозумів, поки не почалося це все взриватися, не було двухсотих, трьохсотих, з ногами одірваних, тоді ми вже почали усвідомлювати, що це війна” – каже Євгеній Журавель, колишній військовослужбовець. 

Пішов на схід Євген Журавель, потайки від своїх рідних. Про те, що був в Іловайську, вони дізналися після того, як він разом з побратимами вийшов з котла. У 2015-му він отримав поранення, проходив реабілітацію до 2017-го року.

http://tv.sumy.ua/bijtsi-podilylysya-svoyimy-spogadamy-pro-ilovajskyj-kotel/