У рамках загальнонаціонального проекту Мін’юсту України «Я МАЮ ПРАВО!» стартує новий пріоритетний напрямок: «Захист прав жінок і дітей – протидія домашньому насильству».

З метою повної імплементації нового законодавства про протидію домашньому насильству започатковано міжвідомчу співпрацю щодо захисту прав дітей і жінок. Краснопільська районна державна адміністрація долучилася до міжвідомчої співпраці з Краснопільським бюро правової допомоги, Краснопільським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області, Краснопільським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Краснопільським районним сектором філії Державної установи «Центр пробації».

В ході засідання «круглого столу», яке відбулося  07 вересня 2018 року визначені основні напрямки співпраці щодо протидії домашньому насильству в рамках реалізації Закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству». «Верховна Рада зробила великий крок, прийнявши законопроекти, спрямовані на протидію і запобіганню домашньому насильству. Але для їхньої реалізації потрібна взаємодія багатьох міністерств та відомств. Лише спільними діями ми можемо досягти результату, подолавши цю давню замовчувану проблему», – зазначила Ольга Жаботинська,  завідувач  сектору юридичного забезпечення апарату Краснопільської районної державної адміністрації. Учасники дійшли згоди щодо важливості інформування населення про положення закону. Саме тому в рамках проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!» буде проводитись масштабна інформаційна кампанія, яка охопить найвіддаленіші населені пункти нашого району.

Начальник Краснопільського бюро правової допомоги Сергій Куцеренко підкреслив важливість останніх законодавчих змін щодо розширення доступу до безоплатної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Він зазначив: «Сьогодні ми побороли замовчування «незручної» проблеми, яка, на жаль, присутня в нашому житті – насильства у сім’ї та ґендерно зумовленого насильства. Ми не можемо викреслити сумних цифр у статистиці, але нарешті зможемо надати повноцінну правову підтримку таким постраждалим. Для нас важливо долучитися до формування ґендерної чутливості і ґендерної культури у суспільстві, нетолерантності до насильства». З метою координації міжвідомча група проводитиме спільні заходи заради досягнення позитивного результату. Ми покладаємо великі надії на започатковану співпрацю, адже вона має на меті зменшити кількість випадків домашнього насильства.

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14