Саме таку суму віддала учора сумська  пенсіонерка невідомому чоловіку за «врятування» своєї дочки від кримінальної відповідальності за нібито скоєне  ДТП. Поліція розшукує шахраїв та вкотре застерігає громадян бути уважними і не довіряти незнайомцям.

Серед багатьох шахрайських схем найбільш розповсюдженою є так звана схема «врятування від кримінальної відповідальності». Її сумнівний «успіх»   базується на кількох факторах. Перший, він же основний, – люди, яких шахраї обирають для своїх оборудок, хочуть бути корисними своїм родичам за будь-яку ціну, іноді навіть всупереч здоровому глузду. Другий фактор – психологічного тиску. Аферисти намагаються якнайдовше утримувати свою жертву на зв‘язку, періодично лякаючи їх загрозою для рідні та час від часу подаючи  надію на порятунок. Третій фактор – явище надзвичайної, нелогічної довіри до незнайомців, котрі приходять за грошима.  Чим керуються люди, коли передають роками збирані родиною заощадження в чужі руки без будь-яких гарантій повернення коштів – вони й самі не можуть пояснити. Замість того, аби спокійно уточнити, в якому саме відділку поліції знаходиться син чи донька, що нібито втрапили в ДТП чи були начебто затримані за скоєння інших правопорушень, громадяни чи не відразу кидаються збирати гроші на «порятунок».

Саме в таку пастку втрапила учора 69-річна сумчанка. Не вагаючись, літня жінка віддала невідомому кур‘єру грошові кошти на загальну суму більше 17 тисяч гривен, аби лише врятувати від кримінальної відповідальності за нібито скоєне ДТП свою доньку.  А оговтавшись, звернулася до поліції за допомогою. Наразі правоохоронці  розшукують шахраїв та роблять все можливе, аби повернути старенькій так необачно втрачені гроші.

Поліція застерігає: в тому випадку, якщо вам подзвонили з подібним повідомленням, і навіть якщо вам здається, що ви чуєте у слухавці голос рідної вам людини, – зберігайте витримку. Спокійно запитайте, в якому відділку знаходиться той, хто вам телефонує. А потім так же спокійно скажіть, що ви зараз уточните цю інформацію, і покладіть трубку. Головне в цій ситуації – перервати контакт. Якщо ви це зробили, але вагаєтесь і хочете знати, де ваша донька чи син – зателефонуйте безпосередньо на їх мобільний. Не беруть слухавку чи знаходяться поза зоною зв‘язку? Подзвоніть іншим родичам, розкажіть про ситуацію і запитайте пораду. Також можна відразу набрати номер спецлінії «102». Поясніть оператору ситуацію і поцікавитеся, чи й справді ваша рідна людина затримана.

Працівники поліції закликають жителів області дотримуватися цих простих правил і пояснити їх своїм літніх родичам: батькам, бабусям і дідусям, просто стареньким сусідам і знайомим. Громадянам слід пам‘ятати, – якщо виникла необхідність надати комусь фінансову допомогу, то найкраще це робити не через «треті руки» чи по телефону, а тоді, коли вас про це просять при зустрічі, особисто.

Відділ комунікації поліції Сумської області

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14