Сьогодні в Полтаві відзначають 115-у річницю відкриття пам’ятника імені Івану Котляревському. На урочистостях зібралися лише школярі та небайдужі полтавці.

Полтавський монумент засновнику сучасної української літератури став першим в історії пам’ятником митцю. Монумент збудували на громадські кошти, які збирали в 1895—1898 роках. Урочисте ж відкриття відбулося в 1903 році та перетворилось на велику національну акцію.

Тоді до Полтави з’їхалася вся тогочасна інтелігенція України – Христина Алчевська, Леся Українка, Олена Пчілка, Михайло Коцюбинський, Сергій Єфремов, Микола Лисенко та інші.

180912_Poltava3

Цьогоріч же на річниці відкриття зібралося небагато полтавців. В основному – школярі з педагогами, працівники літературно-меморіального музею та музею-садиби імені Івана Котляревського, історики та зацікавлені містяни. Проте жоден представник місцевої влади захід не відвідав.

180912_Poltava2

Довідка

Проект погруддя Івану Котляревському належить Леоніду Позену, а постаменту — архітектору Олександру Ширшову. Монумент виготовлений із дніпровського граніту архітектором Павлом Певним. Пам’ятник являє собою бронзове погруддя, увінчане лавровим вінком, і встановлено на постаменті, його висота – 5,7 м.

Постамент оздоблено трьома горельєфами, що відтворюють три епізоди з творів Котляревського — по одному з «Енеїди», «Наталки Полтавки» і «Москаля-чарівника» (робота Леоніда Позена).

Джерело:
http://zmist.pl.ua/news/115-rokiv-pamyatniku-kotlyarevskomu-yak-vidznachali-richnicyu-vidkrittya-v-poltavi-foto
115 років пам’ятнику Котляревському: як відзначали річницю відкриття в Полтаві (ФОТО)
Автор: Вікторія Баберя, 12 вересня, 13:48