Згідно з вимогами абзацу 4 статті 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», «жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має».

Так, в порушення вказаних вимог жителька Краснопільського району гр.Ю., проживаючи разом зі співмешканцем, який являється батьком її дітей, усвідомлюючи, що вона не має права на отримання щомісячної допомоги на дитину як одинока матір, шляхом обману, умисно подала до Управління соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації Сумської області заяву про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсації та пільг, до якої внесла неправдиві відомості з приводу того, що вона являється одинокою матір’ю, не проживає разом зі своїм співмешканцем та виховує дітей одна.

На підставі заяви гр.Ю. Управлінням соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації Сумської області винесно  рішення про призначення їй допомоги як одинокій матері та призначено допомогу в розмірі 1662 грн 64 коп. щомісячно. Тому, вже за період з лютого по квітень 2018 року, включно, громадянці Ю. було нараховано та виплачено грошові кошти на утримання малолітніх дітей на загальну суму 4987 грн 92 коп., якими вона в подальшому розпорядилась. Отже, вказаними діями гр.Ю. спричинено державному бюджету Україні в особі УСЗН Краснопільської РДА Сумської області матеріальні збитки на вказану суму.

Вказані дії громадянки Ю. є кримінально карними відповідно до вимог Кримінального кодексу України.

Отже, відносно гр.Ю. до суду направлено кримінальне провадження та її дії квалііфіковано за ч.1 ст.190 КК України (заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство)). Вказані незаконні дії гр.Ю. знайшли своє підтвердження у суді.

Тому, враховуючи, що гр.Ю.має на утриманні 2-х малолітніх дітей та повністю відшкодувала збитки, завдані державі, вироком суду за підтриманням державного обвинувачення Краснопільським відділом Охтирської місцевої прокуратури, гр.Ю. призначено покарання у виді штрафу на суму 510 грн.

Довідково: санкція ч.1 ст.190 КК України передбачає покарання у виді штрафу на суму до 850 грн., громадські роботи до 240 год., виправні роботи до 2-х років, обмеження волі до 3 років.

Прокурор Краснопільського відділу Охтирської місцевої прокуратури

радник юстиції           О.Лисаченко

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14