Краснопільським відділом Охтирської місцевої прокуратури підтримано державне обвинувачення у Великописарівському районному суді по кримінальному провадженню відносно гр.М., який є жителем одного із населених пунктів Краснопільського району Сумської області у вчиненні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.121 КК України (спричинення тяжких тілесних ушкоджень).

Громадянин М. засуджений за те, що у червні місяці цього року після сварки з потерпілим, що виникла під час вживання спиртних напоїв, взяв у власному господарстві ніж та з метою умисного заподіяння тілесних ушкоджень повернувся до господарства потерпілого та наніс останньому удар ножем у лівий бік черевної порожнини. Із вказаними тілесними ушкодженнями потерпілий тривалий час лікувався у лікарні.

Під час розгляду кримінального провадження у судовому засіданні, обвинувачений М. повністю визнав свою вину. Потерпілий повідомив, що будь-яких претензій до гр.М. не має, оскільки збитки йому як матеріального, так і морального характеру відшодовані у повному обсязі, просив, щоб обвинуваченого суворо не карали, та врахувати похилий вік громадянина М.

За результатами судового розгляду кримінального провадження, обвинуваченого М. засуджено до покарання у виді 5 років позбавлення волі. Але враховуючи похилий вік обвинуваченого, його позитивну характеристику з місця проживання, а також думку самого потерпілого, гр.М. звільнено від призначеного покарання з випробуванням, та встановлено іспитовий строк на 3 роки.

Довідково: Іспитовий строк – це певний проміжок часу, протягом якого здійснюється контроль за засудженим і останній під загрозою реального відбування призначеного покарання зобов’язаний виконувати покладені на нього обов’язки та інші умови випробування. Іспитовий строк містить у собі погрозу реального виконання покарання, якщо засуджений не буде виконувати умови випробування, і можливість остаточного звільнення від відбування покарання і погашення судимості, якщо особа виконає покладені на неї обов’язки. Значення іспитового строку полягає і в тому, що тільки протягом цього строку особа визнається судимою і за нею здійснюється контроль з боку органів виконання покарання.

Прокурор Краснопільського відділу Охтирської місцевої прокуратури

радник юстиції           О.Лисаченко

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14