Про цена  спільній прес-конференції заявили Руслан Пиняга, т.в.о.начальника ГУНП, та представники компанії оператора мобільного зв‘язку «Київстар». За словами організаторів, це дозволить широко залучити до розшуку неповнолітніх громадськість та знаходити дітей у максимально короткий час.

2

Сьогодні в Головному управлінні Національної поліції Сумщини відбулася презентація спільного проекту Національної поліції України та ПрАТ «Київстар» «Пошук дітей». Вперше він був запущений у Києві в минулому році, успішно працює  в кількох областях, а починаючі з 28 вересня цей  інформаційний сервіс розпочинає свою роботу і на Сумщині.

3

«Мета цього проекту –  якнайшвидше встановлення місцеперебування зниклої дитини і повернення її у родину, – говорить тимчасово виконуючий обов‘язки начальника ГУНП Руслан Пиняга. – І  на сьогодні ця мета в інших регіонах країни стовідсотково досягається, є  безперечні позитивні результати. Хотілось би, щоб до цього проекту долучилась якнайбільша кількість жителів Сумщини та обласного центру».

За словами начальника ювенальної превенції ГУНП області Сергія Тарасенка,  з початку року до поліції Сумщини надійшла 191 заява про зникнення 197 дітей. «Для працівників поліції розшук дитини – найпріоритетніший напрямок роботи, оскільки неповнолітні є потенційними жертвами протиправних посягань. Якщо дитина втікає з дому чи зникає – це проблема і для батьків, і для нас, – говорить він. – Ми намагаємося якнайшвидше розшукати такого «мандрівника», і повернути  в сім‘ю. Протягом доби силами правоохоронців були розшукані 176 підлітків, на розшук інших знадобилося трохи більше часу. Сподіваємось на допомогу і співробітництво не тільки з компанією «Київстар», а й з іншими  операторами мобільного зв‘язку. І, звичайно, надіємось, що громадяни активно долучаться до нашої ініціативи».

Представники компанії-оператора розповідають: механізм проекту «Пошук дітей» працює таким чином – поліцейські збирають всю інформацію про зниклого неповнолітнього і за письмовим дозволом рідних спрямовують її до «Київстар». Мобільний оператор робить смс-розсилку абонентам, які  знаходилися у радіусі 1-3 км від місця можливого зникнення дитини. У короткому повідомленні – дані підлітка та посилання на сторінку поліції в Фейсбуці, присвячену пошуку дітей, де є розширена інформація про зниклого. Якщо перехожий побачив такого «мандрівника» чи схожого на нього неповнолітнього – він може зателефонувати на лінію «102».

4

«Чим швидше ми всі разом це зробимо, тим більше шансів, що дитина жива та неушкоджена повернеться додому, – говорить менеджер із зв’язків з громадськістю ПрАТ «Київстар» Володимир Буга. – Хочу окремо зауважити, що дані абонентів, яким надходить смс-розсилка, не персоналізовані, їх номери телефонів обираються автоматично комп‘ютерною системою, і не передаються третім особам».

Працівники поліції звертаються до всіх громадян з закликом: не залишайтеся байдужими, якщо раптом на ваш мобільний надійде таке повідомлення. Озирніться навколо – ймовірно, десь поруч вас знаходиться дитина, яку розшукують  батьки, або якій потрібна допомога. І якщо це так – наберіть номер «гарячої лінії» «102» і повідомте про виявлену дитину. Можливо, таким чином ви врятуєте їй життя чи здоров‘я, і саме ваш дзвінок стане вирішальним в наших спільних пошуках.

Відділ комунікації поліції Сумської області

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14