БРДМ – саме таку назву має одиниця бойової техніки, яка в кінці вересня стала частиною Меморіалу пам’яті воїнам-афганцям, що в центрі Краснопілля біля приміщення Укрпошти. Чому саме ця машина і яка її місія у центрі нашого селища? На ці та інші запитання люб’язно погодився надати відповіді член Краснопільської районної спілки ветеранів Афганістану Сергій Миколайович Грива.

-Бойова розвідувальна дозорна машина (БРДМ) – це техніка, на якій наші хлопці виконували інтернаціональний обов’язок у далекому Афганістані. Історія сам  цієї одиниці нам не відома, але не виключено, що вона була учасником тих подій. А до нас вона прибула з музею професійно-технічного училища № 16, що у обласному центрі.

-Кому належить ідея про встановлення бойової машини у Краснопіллі?

-Ідея створення Меморіалу пам’яті належить самим воїна-афганцям. Планувалось відкриття по вулиці Вокзальній, та щось «не склеїлось». Згодом визначились з місцем біля Укрпошти. Почалось все з велетенського каменю, який було знайдено на вулиці Жовтневій. Згодом силами нашої спілки пам’ятний знак було удосконалено. Встановлено меморіальну дошку з портретами та іменами наших загиблих земляків. Воїнів-інтернаціоналістів.  А план про бойову машину ми «виношували» більше 15 років. І ось завдяки підтримці селищного голови Ю.А. Яремчука та голови РДА С.В. Хрупи задум втілено в життя. До речі такого презентабельного вигляду наші афганці власноруч надали цій машині – варили, фарбували.

-Для ветеранів Афганістану це особливе місце?

-Я думаю, що це особливе місце для всіх наших земляків. Сюди приходять люди, щоб вшанувати пам’ять загиблих хлопців, а ми збираємось саме тут у пам’ятні дні, пов’язані з страшними подіями в Афганістані.

Інф. “Перемоги”

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14