16 жовтня 2018 року радник з фінансів Сумського ЦРМС Петрушенко Юрій відвідав з косультативним візитом комунальне некомерційне підприємство “Краснопільський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Краснопільської районної ради”, що надає послуги первинної медичної допомоги Краснопільській ОТГ та селам Краснопільського району, які ще не об’єдналися.

Підприємство закінчило етап автонономізації закладу, уклало договір з НСЗУ на 4 квартал 2018 року і після отримання відповідної ліцензії від МОЗУ чекає на перші грошові виплати за укладені з населенням договри на медичне обслуговування.

У той же час, штат КНП був сформований ще за попередньої системи фінансування медичних закладів і потребує оптимізації. Зокрема на сьогодні в стуктурі КНП перебуває 24 відокремлених структурних підрозділи (8 медичних амбулаторій і 16 фельдшерських пунктів) штатний розпис яких не відповідає чисельності населення, що в них обслуговується. Шляхи оптимізації цієї структури та виведення її на самоокупність і стали предметом розмови радника з місцевих фінансів ЦРМС з головним лікарем КНП Месалітіною Валентиною Михайлівною.

Один з шляхів, що був обговорений в ході зустрічі – це перехід відокремлених структурних підрозділів на бюджетне фінансування відповідно до укладених з населенням договорів. Якщо певна сільська рада хоче утримувати більший штат первинного медичного закладу, ніж бюджет укладених договорів, – вона має його дофінансовувати.

Сумський Центр розвитку місцевого самоврядування

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14