Незважаючи на всі попередження працівників поліції про шахрайські схеми, громадяни все ще вірять аферистам, котрі  розповідають їм байки про можливість відкупити своїх родичів від кримінальної відповідальності.  Останньою жертвою такого обману стала 81-річна сумчанка, котра за «порятунок» дочки віддала більше 40 тисяч гривен.

 

Правоохоронці констатують: громадяни, особливо літні люди,  навіть знаючи про можливість бути одуреними  шахраями, все одно часто-густо вірять незнайомцям, котрі в телефонній розмові різними способами виманюють у них гроші.  І схема «порятунок родича від тюрми» – одна з найпоширеніших. Літня сумчанка повірила незнайомці, котра, плачучи в телефонну слухавку, попросила фінансової помочі нібито задля «відкупу» від кримінальної відповідальності, і переказала невідомо кому трохи більше 41 тисячі гривен.

Справжні працівники поліції відкрили за фактом шахрайства кримінальне провадження, і наразі розшукують спритницю, аби повернути  занадто довірливій пенсіонерці її гроші.

«Що цікаво, – говорить т.в.о.начальника Сумського міського відділу Тетяна Якименко, – скільки  ми не попереджаємо громадян про такого роду обмани, скільки не говоримо про те, що справжні працівники поліції за жодних обставин не підуть на подібний крок – громадяни, намагаючись врятувати своїх родичів від кримінальної відповідальності за начебто скоєні правопорушення, раз за разом потрапляють у шахрайські пастки. При цьому часто-густо їм навіть на думку не спадає перервати розмову і зателефонувати тому з родичів, хто нібито потребує допомоги.  Я знову закликаю жителів Сум та області: якщо вам телефонують з подібними розмовами – негайно кладіть трубку. По-перше, якщо навіть ваш син чи донька потрапили у неприємну ситуацію – вони дорослі самостійні люди і можуть самі, без допомоги старих батьків, у сугубо правовому полі вирішувати свої справи. По-друге:  у відповідності  з чинним законодавством обіцянка, пропозиція чи дача неправомірної вигоди посадовій особі карається законом. І по-третє: якщо у вас й справді вимагають неправомірну вигоду (хабар), вам слід повідомити про це на безкоштовну «гарячу лінію» Національної поліції України 0-800-500-02-02, або «102»».

Працівники поліції вкотре закликають  громадян  бути уважними та обачними, не вірити  телефонним співрозмовникам, котрі за будь-яку ціну намагаються видурити гроші. І завжди пам‘ятати, що будь-яку ситуацію можна вирішити в рамках чинного українського законодавства.

Відділ комунікації поліції Сумської області  

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14