Богослужіння недільного дня, 21 жовтня, продовжилось в Іллінській православній громаді на подвір’ї храму.

На чолі з настоятелем Іллінського храму протоієреєм Сергієм Зеленським парафіяни зібралися біля пам’ятного знака, встановленого громадою засновнику храму Миколі Антонову на панахиду, щоб напередодні Дня народження засновника соборно помолитись за спочин його душі. До молитви долучився представник місцевої територіальної громади, краєзнавець Олег Іванович Будко. Саме завдяки його трудам громада має архівні відомості, які місять важливі факти з життя засновника храму:

…з клірової відомості Іллінської церкви с. Угроїди Охтирського повіту Харківської губернії за 1858 рік: «Церковь построєна 1847 года, тщанием помещика коллежского ассесора Антонова. Зданием каменная, в одном корпусе с колокольнею…Имеется билет, данный из Московской сохранной казны от 23 числа июня 1855 года за № 46527 на сумму тисячу рублей серебром, который капитал внесен в оную казну по духовному завещанию помещика села Угроид коллежского ассесора Николая Федоровича Антонова на вечные времена с тем, чтобы священно – и церковнослужители села Угроид Ильинской церкви ежегодно пользовались процентами с того капитала и в вознаграждение за то, чинили бы поминовение по души его при каждом богослуждении и в день приставления его, Антонова, в 6-й день января отправляли пинихиды…».

…з метричної книги Пророко-Іллінської церкви с. Угроїди: Запис № 1 про смерть Миколи Федоровича: помер 6 січня 1855 року, похований 9 січня 1855 року. Причина смерті – натурально. Чин відспівування проведений священиком Петром Іваницьким. Похований у церкві.

Отримавши цей заповіт, Іллінська православна громада взяла на себе християнський обов’язок відправляти панахиди у храмі, який був збудований на кошт Антонова і став місцем його поховання, кожного року у пам’ятні дати засновника: День його народження – 22 жовтня, та день смерті – 19 січня.

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14