З 01.10.2018 року по 31.10.2018 року в Сумській області   проводиться місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів та вибухових речовин.

Особи, які здадуть зброю добровільно, звільняються від відповідальності. У разі добровільної здачі в майбутньому на законних підставах можна переоформити зброю на себе.

Після смерті власника мисливська нарізна, гладкоствольна вогнепальна, пневматична та холодна зброя протягом п’ятиденного терміну здається в органи внутрішніх справ на тимчасове зберігання, до вирішення питання щодо успадкування ( на строк не більше шести місяців). Якщо спадкоємиць бажає залишити її як власність, може зареєструвати її на своє ім’я у встановленому порядку. Якщо серед спадкоємців немає, тих хто має або може мати право на зберігання, в місячний строк зброю треба передати або подарувати особі, яка має відповідний дозвіл.

До речі, стаття 263 кримінального Кодексу України « Про незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» за носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передачу чи збут вогнепальної зброї ( крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без законного дозволу, передбачає покарання штрафом 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі від 2 – х до 5 років, або позбавленням волі до 3 – х  років.

Звільняються від кримінальної відповідальності за злочин, передбачений частинами першою або другою цієї статті, особи, які добровільно здали зброю, бойові припаси, вибухові речовини чи пристрої.

В період з 01 по 18.10.2018 року до Краснопільського ВП було добровільно здано 6 одиниць мисливської гладко ствольної зброї, 3 з яких не зареєстровані в ОВС, також було здано 73 боєприпасів армійських зразків.

Звертатися за адресою: смт. Краснопілля, вул. Мезенівська, 8, телефон : 7-12-02-, 7-22-31. тел. моб.  (0503079886)

Інспектор Краснопільського ВП О.О. Карабець

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14