Ситуація по АЧС продовжує залишатись складною. З початку року в Сумській області виявлено п`ять випадків АЧС. В Україні в цьому році виявлено 128 випадків АЧС (83 домашні, 34 дикі, 11 інфіковані об`єкти).

Африканська чума свиней – контагіозна вірусна геморагічна хвороба, яка передбачає гостре, підгостре, хронічне та безсимптомне протікання й характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, діатезом шкіри, некродистрофічними змінами паренхіматозних органів, геморагічним діатезом, ціанозом шкіри і високою летальністю, що приводить до значних економічних збитків.

У зв`язку зі збором врожаю кукурудзи, інших зернових, отриманням громадянами зерна на паї, а також збір залишків на полях, сезонним збором грибів та відкриттям мисливського сезону на парнокопитних – Краснопільське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області просить звернути увагу на основні способи передачі збудника АЧС:

  • згодовування корму (чи використання підстилки), які завозяться в господарство можуть бути контаміновані секретами та екскретами хворих тварин (домашніх чи диких) безпосередньо з полів (кукурудза на корм, зелена маса, солома тощо), або з інших господарств, незалежно від того виявлялася там АЧС чи ні;
  • використання транспорту, інвентарю, відвідування господарства особами, які могли перебувати у контакті з хворими (загиблими) домашніми чи дикими свинями, або відвідували заражене господарство чи місця можливого перебування хворих (загиблих) дикихсвиней (в лісі під час полювання, збирання грибів, ягід, горіхів тощо, або на полях зернових чи кукурудзи тощо).

Тому щоб запобігти занесення хвороби в господарство необхідно:

  • згодовувати корм свиням з обов’язковою термічною обробкою упродовж 20-30 хвилин;
  • використовувати транспорт за призначенням. Доглядати свиней необхідно в змінному одязі та взутті і не в якому разі не виносити його за межі господарства. Перед входом в приміщення встановити дезкилимок, регулярно його заправляти дезрозчинами. Не допускайте заходу в приміщення сторонніх осіб і тварин.

В разі найменшої підозри на захворювання звертатись до спеціалістів державної ветеринарної медицини району.

Інформує Краснопільське районне управління         Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14