В Україні існує давня традиція суспільної праці, взаємодопомоги, піклування про ближнього.  Люди повинні робити добрі справи, розвивати себе духовно, брати участь у різноманітних проектах, спрямованих на допомогу тим, хто цього потребує. Осіб, які працювали в цій сфері, називали громадськими діячами,  доброчинцями, добровольцями тощо, а з кінця XX століття — волонтерами.  Волонтерство – це цікаве заняття, яке приносить задоволення, нові знайомства, а головне – прекрасні результати.

Про волонтерський рух в Україні сьогодні з захопленням говорять у багатьох країнах світу, називаючи це явище унікальним.

Нещодавно до Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст. завітали волонтери, Марта  з  Італії та Еліф з Туреччини. Вони – представники Молодіжного Євроклубу міста Суми, який  був створений 7 лютого 2007 року за ініціативи Центру Європейської Інформації. Засновниками Євроклубу стали молоді люди – представники різних навчальних закладів та організацій.

Мета Євроклубу: об’єднатись у відкритому та дружньому оточенні для самовиразу та реалізації власних ідей; отримати доступ до інформації про Європу, Європейський Союз, європейську культуру, традиції та поширювати набуті знання серед населення регіону; долучитись до співпраці із молоддю Європи задля прискорення культурної інтеграції, виховання толерантності та знищення стереотипів.

2

На урочистій лінійці учні Краснопільської ЗОШ І- ІІІ ступенів зустріли гостей українськими піснями та танцями, вручили коровай. Директор школи Яремчук Анатолій Іванович привітав волонтерів та  разом із заступником  з виховної роботи Борщ В.Г. провели цікаву екскурсію до учнів початкових класів, де їх радісно зустрічала малеча.

3

Волонтери були здивовані прекрасним оформленням класів і дружньою атмосферою спілкування з учнями та вчителями. Незабутні враження справила кімната відпочинку для молодших школярів.

Учасники  літнього мовного табору підготували презентацію-розповідь про Україну, традиціїї, про наше селище, школу та власні досягнення.Учні декламували вірші,  співали пісні різними мовами. Місцевий поет і вчитель української мови та літератури Кокадей М. І. подарував нашим гостям прекрасні рядки своєї поезії.

У свою чергу волонтери Марта  та Еліф презентували свої країни, звичаї та традиції. Учні мали змогу поспілкуватися англійською мовою, поставити запитання нашим гостям,обмінятися думками та зробити прекрасні фото на згадку.

4

Незабутня зустріч залишила в серцях юних знавців англійської мови не тільки позитивні враження та емоції, а й розширила можливості доторкнутися до першоджерел носіїв іноземної мови. Міжмовна культура сприяла поглибленню вивчення етнокультури трьох країн – України, Італії, Туреччини.

5

Педагогічний і учнівський колектив уклінно вдячний волонтерам Марті та Еліф,  координатору Євроклубу   м . Суми  Новак Ірині за надану можливість зустрітися та поспілкуватися іноземною мовою.

Чекаємо нових зустрічей і плідної співпраці.

Л. БИЧЕНКО, керівник шкільного методоб’єднання вчителів іноземної мови.

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14