Сьогодні в нашому селищі відбулася значна подія — відкриття меморіальної дошки видатному актору, відомому у всьому світі, нашому землякові, дитинство якого пройшло в Краснопільському районі, Михайлу Семеновичу Щепкіну.

З відомостей, знайдених в державних apxiвax, досліджень нашого історика-краєзнавця Олександра Крозира, М.С. Щепкін з 4 років проживав у Проходах, поблизу Тур’ї, де управителем маєтку графа С. Волькенштейна працював його батько Семен Григорович. Їхня біленька хатинка стояла на горі серед вишняку. Тут родина Щепкіних жила близько 30-ти років. Проходи, Тур’я, Миропілля, Охрімівка (Успенка) були для Михайла Семеновича найпам’ятнішими, адже тут він спізнав перше людське щастя, насамперед особисте. Звідси почався його шлях у велике мистецтво, що стало смислом його життя. Про це свідчать згадки подружжя Щепкіних про ті роки. Пам’ять про актора свято шанують земляки.

Провели урочисте відкриття меморіальної дошки працівники читального залу відділу культури і туризму РДА. Інформацію ведучих про Михайла Щепкіна органічно доповнювали виступи представників влади, краєзнавця Олександра Козира, краснопільського молодого поета Максима Кокадея.

Почесну місію відкрити меморіальну дошку доручили голові районної ради В.О. Савоненку, Краснопільському селищному голові Ю.А. Яремчуку та краєзнавцю О.В. Козирю.

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14