Сільськогосподарським культурам та продукції рослинництва шкодять багато видів шкідників, збудників хвороб, та бур’яни. Тому питання боротьби з шкідливими організмами шляхом застосування пестицидів і  агрохімікатів є актуальним. На даний час настає зима тому є час добре піготуватися до весняно-польових робіт та визначитися де безпечно придбати засоби захисту рослин для отримання добрих врожаїв.

На ринку України є різноманітні засоби захисту рослин від шкідників, хвороб та бур’янів. І якщо вони високої якості, ефективні та зручні у застосуванні, то господарі мають змогу вирощувати добротні врожаї. Але нажаль, будь-який хороший продукт стає об’єктом підробок.  На Україні ринок фальсифікованих засобів захисту рослин становить 20-30%, а в роздрібній торгівлі цей показник сягає 50%. Вони , власне, існують у багатьох сферах нашого життя, але у сфері засобів захисту рослин є особливо небезпечними. З метою отримання прибутку, недобросовісні виробники займаються підробленням засобів захисту рослин. Виготовляють таку тару, упаковку, як у справжньої продукції, та наповнюють її чимось, у десятки разів дешевшим за діючу речовину справжнього препарату, однак схожим на вигляд. У результаті ця речовина не здатна боротися зі шкідливими організмами.

Бувають також випадки, коли до таких»замінників» додають 30-50 відсотків самого препарату, але ефективність низька. А найбільш небезпечними є ті підробки, де у якості дешевого замінника використовують подібні на вигляд застарілі препарати, застосування яких заборонене. Завдавши певної шкоди шкідливим об’єктам, вони не забезпечують подальшого захисту рослин. Окрім того мають дуже високу токсичність, накопичуються у рослинах та грунті.

Поради споживачам, аби уникнути неприємностей з підробками:

 • Не купуйте пестициди і агрохімікати на стихійних ринках, з вантажівок, у невідомих продавців без чеку та сертифікату якості, а також через інтернет.
 • Пам’ятайте: завозитися, продаватися і використовуватися на території України можуть тільки зареєстровані препарати. Продаж окремих компонентів препарату є нелегальним і свідчить про те, що ви маєте справу з фальсифікатом.
 • Купуйте пестициди лише в офіційних дистриб’ютерів, у спеціалізованих магазинах і відомих фірмах, котрі добре себе зарекомендували на ринку пестицидів.
 • При придбанні засобів захисту рослин обов’язково вимагайте від продавця сертифікат якості на продукт та касовий (товарний) чек.
 • Упаковка повинна бути заводською.
 • Звертайте особливу увагу на наявність захисних елементів на упаковці, таких як голограми, захисні плівки, номер партії, спеціальні позначки на кришці, тощо. Оригінальну голограму неможливо зняти з упаковки не пошкодивши її.
 • Уважно роздивіться етикетку. Інформація на ній повинна бути надрукована чітким шрифтом, українською мовою, із зазначенням: назви постачальника і його адреси в Україні; діючої речовини; номера партії; ваги або об’єму; дата виготовлення та термін придатності; найменування фірми-виробника і його адреси . етикетка повинна міцно кріпится до упаковки.
 • Звертайте особливу увагу на тару, в яку розфасовані засоби захисту рослин.  Пестициди і агрохімікати для роздрібного продажу населенню не розфасовуються у медичну тару.
 • Потрібно зберігати упаковку (тару) після використання препарату – вона може служити доказом у разі з’ясування, що куплена продукція є підробкою.
 • При придбанні засобів захисту рослин будьте пильними: уникайте сумнівних угод та вражаючих «знижок», які є першою ознакою фальсифікату.
 • Купуйте засоби захисту рослин лише у перевірених та надійних постачальників.

Провідний спеціаліст управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпроспоживслужби в Сумській області                            Гунченко С.Ф.

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14