Різдвяне Послання Високопреосвященнійшого Мефодія, архієпископа Сумського і Охтирського Боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним Сумської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату

Христос рождається! Дорогі браття і сестри у Христі!

Понад дві тисячі років християнська спільнота торжествує, згадуючи прихід у світ Сина Божого. І цього року, з ласки Божої, ми знову переживаємо цю неосяжну для людського розуму таємницю народження Ісуса Христа.

Сьогодні духовно радіє і світло торжествує Свята Церква, прославляючи величну подію в історії людства, священну подію – Різдво Христове, згадує той час, коли слава Господня осяяла Віфлеємських пастушків і вони почули від Ангела: «Не бійтеся; я благовіщу вам радість велику, яка буде всім людям. Бо нині у місті Давидовому народився для вас Спаситель, Який є Христос Господь.» (Лк. 2, 10-11).

Але не в пишних палатах серед багатства і розкошів прийшов у світ Син Божий. Бідний вертеп став Його першим пристановищем, ясла з соломою – колискою. Для чого потрібно було Творцеві таке приниження? Для того, щоб вже Своїм народженням викрити основні недуги, які тяжіють над родом людським: «похіть плотська, похіть очима і гордість житейська.» (1 Ін. 2,16).

Таїнство втілення Єдинородного Сина Божого, Господа нашого Ісуса Христа – таїнство від віків втаємничене, для розуму людського недосяжне, і сприйняти його можна лише чистою вірою. Зміст його – у вірі в невимовну любов і милість Трисвятого Єдиного Бога до грішної людини, щоб відродити, спасти і прославити її. «Людина – місце діяльності Божої та сили Його; вона – не чужа Богові, а як створена за образом Божим, є Його власне надбання. Тому втілення Сина Божого було передумовлене самим актом творіння: жива людина є слава Божа» (св. Іриней Ліонський).

Гріх зіпсував Боже сотворіння, потьмарив красу його. Але Господь не покинув упалої людини, а навпаки, умалив Себе, прийняв вигляд раба, став відповідним до тіла смирення нашого, щоб відновити нас відповідними до образу слави Своєї.

За словами Іоана Золотоустого, Творець, відкриваючи тайну одвічної ради Святої Тройці, промовляє: «Я хочу в дівочій утробі відродити рід людський, оновити створений образ. З незайманої землі Я створив первозданну людину, але диявол, захопивши її, як ворог, пограбував і зіпсував, поглумившись над Моїм образом. І от тепер Я хочу з дівочої землі Сам з’явитися Новим Адамом, щоб природа людська доброчесно обстоювала сама себе і по праву могла перемагати свого насильника, щоб ворог був осоромлений».

Безмежна любов Божа виявилася в тому, що Бог Слово зійшов на землю, з’єднався з людиною, прийняв на Себе гріхи всього світу, врятував людей від рабства гріха і смерті і зробив їх синами світла, достойними безсмертного і вічного життя в єдності з Богом.

Наша православна віра, насамперед, є вірою в те, що Бог, Який «живе у неприступному світлі» (1 Тим. 6,16), вселився в храм Діви, принизивши Себе до покірливості, подиву гідної, щоб бути доступним людям.

190102_2_cerkva2

У ці святкові дні сердечно вітаю вас, всечесні пастирі, улюблені браття і сестри, з величним святом Різдва Христового, Новим 2019 роком Божим та святом Богоявлення.

Лише одному Богу відомо, які досягнення, розчарування, здобутки чи втрати приготував кожному з нас новий рік, не треба нам лякатися прийдешнього, але завжди пам’ятати, що Господь прийшов у цей світ для того, щоб бути з нами, щоб дати нам силу. «Бо дав нам Бог духа не страху, а сили, і любови, і цнотливості.» (2 Тим. 1,7). Господь подарував українському народу світове визнання, тобто Автокефалію.

Від віруючих, духовенства та від себе особисто щиро вітаю депутатів Верховної Ради України Медуницю О. В., Сугоняко О. Л., Голову Сумської обласної державної адміністрації М. О. Клочка та Голів районних державних адміністрацій, Голову Сумської обласної Ради В. М. Токаря та Голів районних, селищних та сільських рад, Сумського міського Голову О. М. Лисенка та всіх міських Голів Сумщини з Новим 2019 Роком, Різдвом Христовим та Святом Йордану. Нехай ясна дорога, яку стелять ці Різдвяні свята, буде мирною, багатою та щедрою для нашої Батьківщини і кожної Української родини.

Особливо вітаю всіх хто обороняє країну на Сході та волонтерів і людей, що захищають сьогодні Вітчизну любими доступними способами.

Щиро вітаємо наших воїнів, молимось за тих, що сьогодні в полоні, за тих, що заліковують фронтові рани, з особливими словами молитви і вітання звертаюсь до тих матерів і жінок, котрі втратили своїх синів та чоловіків на фронті – Героїв нашого народу.

Вітаємо тих українців котрі в нестерпних умовах війни переносять тяготи фронтової зони, вітаємо тих людей, які стали вимушеними біженцями на своїй землі. Вітаємо земляків, котрі проживають далеко від Батьківщини, але свято підтримують Україну в цей важкий час. Нехай Господь допомагає нам усім відстояти свою Батьківщину та збудувати європейську державу за яку дорого заплачено мільйонами українських життів.

Христос народився! Славімо Його!

2018/2019 рік +Мефодій, архієпископ Сумський і Охтирський
місто Суми

Джерело:
http://www.pravoslavya.sumy.ua/news.php?readmore=1408
Різдвяне Послання Високопреосвященнійшого Мефодія, архієпископа Сумського і Охтирського Боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним Сумської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату
29.12.2018