Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію об’єднаної Православної церкви України.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу в Туреччині. Церемонія підписання Томосу пройшла в патріаршому храмі Святого Георгія на території Вселенського патріархату в Стамбулі.

190105_tomos2

В ній взяли участь Президент України Петро Порошенко з дружиною, митрополит Київський і всієї України Епіфаній. На церемонії також присутні представники Вселенського патріархату та члени української делегації, у складі якої Голова Верховної Ради Андрій Парубій, перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів, віце-прем’єр Геннадій Зубко, міністр закордонних справ Павло Клімкін, міністр оборони Степан Полторак, міністр молоді та спорту Ігор Жданов, третій президент України Віктор Ющенко та інші.

190105_tomos3

Як повідомлялося, 17 квітня 2018 року Президент України Петро Порошенко вперше заявив про офіційне прохання до Вселенського патріарха про надання автокефалії. Рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні було ухвалене Синодом Вселенського патріархату 11 жовтня. Російська православна церква та очільники Української православної церкви Московського патріархату відмовилися визнавати рішення Вселенського патріархату та чинили опір процесу. Утім, 3 листопада Президент Петро Порошенко та Вселенський патріарх Варфоломій підписали у Стамбулі Угоду про співпрацю та взаємодію між Україною та Вселенським патріархатом.

190105_tomos4

У соборі Святої Софії у Києві 15 грудня відбувся Об’єднавчий собор православних церков України. На ньому духовенство УПЦ Київського патріархату, УПЦ Московського патріархату та Української автокефальної православної церкви створили єдину помісну Православну церкву України, ухвалили її статут і обрали предстоятеля – митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Джерело:
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2614042-vselenskij-patriarh-pidpisav-tomos-dla-pravoslavnoi-cerkvi-ukraini.html
Вселенський патріарх підписав Томос для Православної церкви України
Фото, відео
05.01.2019 12:41